آشنایی با 8 نوع مصالح مناسب نمای ساختمان

علاوه بر این با توجه به با ارزش بودن سنگ طبیعی می توان از حجم مشخصی از سنگ استخراج شده حداکثر استفاده مفید را داشت. یکی از پرکاربردترین سنگهایی که در طراحی نمای بیرونی ساختمان استفاده میشود، سنگ تراورتن است. باید سنگی که برای نما انتخاب کنید که مثل سنگ تراورتن درگیری با ملات و دوغاب برای نصب را داشته باشد. بنابراین بهتر است برای تنوع در نما از یک یا دو عنصر شاخص استفاده کنید و از استفاده عناصر زیاد و شلوغی نما بپرهیزید. از نماهای پرکاربردی که در نمای ساختمان ایران استفاده میشود، نمای سرامیکی است که طرفداران زیادی را دارد.

شرکت معماری فراکارنو با سابقه اجرای نماهای رومی و کلاسیک در مناطق شمالی تهران به کلیه کارفرمایان این امکان را ارائه می دهد بدون دغدغه از بحث تایید نما پروژه خود را به بهترین شکل ممکن و با معماری اصیل و استاندارد به انجام برسانند برای مشاهده نمونه پروژه های طراحی نما گروه معماری فراکارنو می توانید اینجا کلیک نمایید.

در این سبک نما ساختمان از مصالح و تناسبات کلاسیک و مدرن به صورت ترکیبی استفاده می شود. برای تعیین زیباترین نمای ساختمان، از این قواعد طراحی نما و معماری شهری استفاده می شود. و از معایب این نما این است که بعضی از آجرها به دلیل بی کیفیت بودن دچار شوره زدگی میشوند باید هر چند وقت یکباررسیدگی شود.

از عوامل مهمی هستند که بر روی انتخاب انواع نمای بیرونی ساختمان تأثیرگذار خواهند بود و باید به آنها توجه داشته باشید.در ادامه مشخصه های فنی نماهای ساختمان را معرفی می کنیم و نمای بیرونی ساختمان و انواع آن ها را همراه با مزایا و معایبشان بررسی می کنیم. اگرچه انواع گوناگون شیشه هایی ساخته شدهاند که جاذب حرارت بوده و از ورود تابش خورشید به داخل جلوگیری میکنند، و یاشیشه های دو جدارهای وجود دارند که مقاومت هدایت حرارتی بهتری نسبت به شیشههای تک جداره دارند، اما با این حال هنوز هم نماهای شیشهای نسبت به سایر مصالح ساختمانی دارای ضریب هدایت حرارتی زیاد بوده و باعث اتلاف حرارت زیاد میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید