آنچه درباره انواع نمای ساختمان باید بدانیم

حتی گاها در برخی از طراحی ها ی دکوراسیون در نمای ساختمان از چوب استفاده می شود و نمای چوبی می تواند باعث زیبا تر به نظر رسیدن نمای ساختمان های اداری و تجاری و مسکونی گردد . از ستون، کتیبه، هلال و برخی المانهای دیگر در نمای رومی استفاده میشود که صرفاً جنبه تزیینی دارند.

هر چه مصالح ساختمانی مرغوب تر باشد، عمر نمای ساختمان مسکونی بیشتر میشود و نیاز به تعمیر یا تعویض نمای ساختمان، به حداقل ممکن خواهد رسید. استفاده از سنگ های مرمر و حتر تراورتن (خاص) یک نما و جلوۀ خاصی به ساختمان میدهد و همین موضوع سبب میشود تا فروش ساختمان خیلی بهتر و سریع تر انجام شود. نای رومی سبکی از نماکاری با استفاده از سنگ می باشد که بسیار زیبا و شیک می باشد.از این نوع سبک در هر دو نوع نماکاری کلاسیک و مدرن استفاده می شود.

نمای چوبی در هر دو نوع سبک مدرن و کلاسیک قابل اجرا بوده و می تواند به صورت ترکیبی با شیشه و فلز در ساختمان اجرا شود.از چوب های بسیار مقاوم که در صنعت نماکاری چوبی استفاده می شود، چوب ترموود است. در قرن گذشته تحت تأثیر فلسفه و هنر مدرن، جمله “زیبایی در چشم بیننده است”بین افراد بسیار جا افتاد.

به طور کلی طرف بیرونی ساختمانها را نمای بیرونی آن می نامند و ایجاد نمای زیبا و شیک علاوه بر زیباسازی ساختمان، تاثیر زیادی در محافظت از محیط داخلی ساختمان داشته و می تواند بین فضای بیرونی و فضای داخلی ساختمان ارتباط برقرار نماید، حال در صورتی که علاقمند به مشاهده تصاویری جدید ودیدنی از نمای ساختمانهای ویلایی و مدرنیته هستید، دعوت می کنیم در ادامه همراه ما شوید. سرامیک هایی ساده و براق، به رنگ تیره و میزان نفوذ پذیری زیاد برای نمای بیرونی ساختمان ها چندان مناسب نمی باشند. وظیفه اصلی یک ساختمان ایجاد آسایش برای ساکنین آن است.

دیدگاهتان را بنویسید