اجرای نمای ساختمان 09125754921

کامپوزیت ها یک کلاس منحصر به فرد از مواد هستند که از ترکیب دو یا چند ماده جداگانه تشکیل شدهاند که ماده حاصل نسبت به هر کدام از اجزاء تشکیل دهنده استحکام و دوام بیشتری دارد. شاید هزینه ساختوساز را کمی بالا ببرد اما با توجه به بی نیاز شدن از اجرای نما و همچنین بالا بردن قابل توجه استحکام بنا، استفاده از آن کاملاً منطقی و توجیه پذیر خواهد بود. در واقع بتن در این ساختمان هم نقش دیوار و یک ساختار را ایفا میکند و هم به عنوان نمای ساختمان از آن بهره میبرند.

آجر قرنها در کشور ما ایران به عنوان اصلیترین مصالح ساختمانی نقش مهمی در صنعت ساختوساز ایفا میکرد. بسیاری از چوب در ترکیب با مصالحی همچون آجر، فلز، بتن و شیشه استفاده میکنند تا بتوانند هزینههای ناشی از آن را تا حدودی کاهش دهند و از مزیت هماهنگی چوب با سایر مصالح نیز به نحو احسن بهره ببرند.

نکتهای که باید دقت داشت این است نماهای سنگی اغلب در یک سبک و معماری کلاسیک به کار برده میشوند البته ترکیب آنها با سایر مصالح مانند چوب و فلز میتواند تا حدودی جنبه امروزیتر و مدرن به آن بدهد. نماهای تراورتن به دلیل در دسترس بودن مصالح، ارزانتر از سایر نماهای سنگی تمام خواهند شد. در واقع این نماها بیشتر در مجتمعها برجهای مسکونی بزرگ که اجرای نماهای آجری، سنگی و سایر نماها به صرفه نخواهد بود دیده میشود. در طراحی نمای آپارتمان ها باید به همگونی نما با بافت منطقه و همچنین بودجه کارفرما توجه گردد.

اگر سنگهایی با خطوط و طرحدار میپسندید، سنگ تراورتن موجدار برای شما بهترین گزینه خواهد بود. از طرفی هم، نماهای آجری هم همخوانی خوبی با سایر مصالح از جمله چوب، فلز، شیشه، بتن و حتی سنگ دارند. به عنوان مثال نمای ساختمان یک طبقه مصالح متفاوتی نسبت به یک ساختمان چند طبقه می طلبد. مزیت قابل توجه چوب در نما به زیبایی آن بر میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید