ارزانترین نمای ساختمان با متریالی نوین

زیبای و کیفیت طرح ارتباط مستقیمی با طراحان خلاق و کاردان دارد. یکی از نماهای مدرن ساختمانی که در این چند سال اخیر بسیار محبوب شده است، نمای کامپوزیت نام دارد. به همین دلیل امروزه نمای کامپوزیت در ساختمان هایی که با سازه های ال اس اف (LSF) احداث شدهاند محبوبیت زیادی دارند.

بايراميکس که امروزه به عنوان نمای تزئینی داخل و خارج ساختمان به کار مي رود. نمای ساختمان تصویر ظاهری و منظره خارجی هر ساختمان می باشد طراحی نما یکی از موارد مهمی است که امروزه مورد استقبال و توجه معماران مختلفی قرار گرفته است. و معایب این نما عایق برودتی و حرارتی بسیار ضعیف که ممکن است بعد از مدت زمانی ترک و دوده و گرد و خاک را به خود جذب کند. نحوه اسکوپ کردن نیز با ایجاد برشهایی در قسمت ابتدا و انتهایی عرض سنگ و گیردار کردن سیم مفتولی در برش ها صورت می پذیرد که پس از اجرا با ملات درگیر شده و از جدا شدن و خطرات ناشی از آن جلوگییری می کند.

نکته مهم در نماسازی با سنگ پلاک اسکوپ کردن سنگ ها میباشد. در صورتی که سنگ ها به صورت پلاک به صورت قائم نصب شوند باید با تعبیه اسکوپ و یا مهار مناسب دیگری از جدا شدن و فروریختن در موقع بروز زلزله جلوگیری شود در نماسازی با سنگ غیر پلاک که قطعات سنگ به صورت افقی روی هم چیده می شود نابع مقررات نماسازی با اجر بوده که در بالا توضیحات کامل ارائه گردید. نکته قابل توجه این است که تمیزکردن نمای شیشه ای بسیار راحت می باشد، که باید هر 6 ماه یکبار نمای شیشه ای را تمیز کرد.

برای کم شدن هزینهها و به دستآوردن ارزانترین نمای ساختمان باید از اندازههای مناسب پانل کمک گرفت. از طرفی نزدیک به 20% از بهای یک ساختمان در گرو جذابیت یا عدم جذابیت نمای آن است. با توجه به اینکه فرآوری سنگهای صیقلی نسبتاً سخت و گران بود، برای ارزان تمام شدن آن، سنگهای ارزانتر مثل تراورتن در قطعات با ابعاد کوچک بسیار رواج یافت و به تدریج استفاده نادرست از سنگ باعث کاهش زیبایی و محبوبیت آن شد. برای این نوع ورودی، از سقف شیروانی هم میشه استفاده کرد. نمای شیشه ای به سه نوع اسپایدر، شیشه های دوجداره بدون فریم یا نمای شیشه ای فریم لس و نمای شیشه ای کرتین وال تقسیم میشود.

دیدگاهتان را بنویسید