اصول طراحی نمای ساختمان چیست؟

به همین دلیل، وی به عنوان چهره برجسته معماری مدرن شناخته شد، زیرا حتی اگر آسمان خراش های ساخته شده از فولاد از اواخر قرن نوزدهم در ایالات متحده آمریکا شروع به ظهور کرده باشند، این نمای ساختمان هنوز هم در Neo-Gothic ، Neo- Beaux-Artنشان دهنده هنر سبک معماری مدرن است.

هر دو، به همراه هنری هابسون ریچاردسون – که به ویژه برای سبک احیا خود مشهور است ، “Richardsonian Romanesque” – بعدا به عنوان “تثلیث شناخته شده معماری آمریکا” شناخته شد. زیرا اولین کسی بود که اصول ” form follows function”( فرم تابع عملکرد است) را دنبال کرد و در سال ۱۸۹۶ اولین سازه ای که ساختمان های بلند فلزی را داشت در شیکاگو ساخت. نمای چوب علاوه بر اینکه زیبایی ساختمان را دو چندان می کند، ارزش مالی ساختمان را نیز بالا می برد.

نما یا پوسته هر ساختمان تاثیر بسیار مهمی در زیبایی و جذابیت آن ایفا می کند. در آخر، تمیز کردن نما، منافذ ساختمان را باز می کند و باعث می شود رطوبت به طور طبیعی خارج شود. طراحی و اجرای نمای ساختمان به نظر امری غیر ضروری جلوه می کند. مصالح ساختمانی که برای نمای بیرونی ساختمان به کار برده میشود در انواع متعددی است که هر مصالح دارای ضریب انتقالی حرارتی و همچنین ظرفیت گرمایی ویژه ای است که با توجه نیاز ساختمان و بودجه ی که کارفرما برای ساختمان در نظر میگیرد طراحی نمای ساختمان انجام می شود.

او که هیچ سابقه رسمی آکادمیک در زمینه معماری نداشت، در دفتر شیکاگو مربی خود لوئیس سالیوان شروع به کار کرد، که “پدر مدرنیسم” و “پدر آسمان خراش ها” محسوب می شد. بنابراین او در خانه هایی که با بلوک های سیمان تزئین شده بود کار کرد، که بعداً به نام اهرام تمدن باستان “سبک مایان” نامگذاری شد. شرکت ایکس با سابقه اجرای نما های مدرن و آگاهی از ضوابط و قوانین شهرداری می تواند به شما در طراحی و اجرای نمای ساختمان به سبک مدرن کمک رساند.

دیدگاهتان را بنویسید