اصول و قیمت انواع طراحی نمای بیرونی ساختمان

معایب نمای سرامیک آن است که از این نوع نما در مکانهای شلوغ نمیتوان استفاده کرد چرا که به شدت نور در مقایسه انواع نمای ساختمان را بازتاب میدهد. با استفاده از سنگ ساختمانی می توان علاوه بر اینکه دوام بالایی به ساختمان داد، بحث های عایق بند حرارتی و صوتی را نیز بهبود بخشید.عموما سنگ تراورتن برای نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر چسبندگی بالا نوع رنگی فوق العاده زیبایی دارد. مصالح یا متریالی برای طراحی نمای ساختمان مناسب است که علاوه بر زیبایی از دوام مناسبی برخوردار باشد و همینطور با شخصیت ساکنان خانه در هماهنگی باشند.

علاوه بر این، هر چند وقت یکبار نمای سنگی به شستشو نیاز دارد. اما آنچه امروزه آنها را بیش از هر زمان دیگری برجسته میکند، دانش روانشناسی انسان است. امروزه انواع مصالح نمای ساختمان در بازار موجود هستند و هر کدام مزایا و معایب متفاوتی دارند. نما در معماری چیست | نمای ساختمان چیست و دلیل اهمیت آن کدام است؟ این نما مربوط به معماری ساختمان مسکونی درچهار طبقه به صورت مجتمع مسکونی هفت واحدی طراحی شد. طراحی نمای ساختمان با آجر یا با آجر و سنگ از قدیمیترین نوع نما برای ساختمانهاست، مخصوصا نمای ساختمان یک طبقه.

با وجود مزایایی که نمای رومی دارد اما از طرفی کارشناسان معتقدند که با توجه به وزن زیاد سنگها و سنگین شدن نما و از طرفی اتصالات غیرحرفهای که گاهی اوقات در هنگام اجرا صورت میگیرد ، این نوع نما در مقایسه انواع نمای ساختمان برای خیابانها و کوچههای باریک مناسب نیست و در هنگام زلزله یا حوادثی از این دست میتواند خطر آفرین باشد. تحمیل هزینه های مازاد نگهداری، بازرسی، تعمیر و تمیز نگهداشتن نما در مقایسه با سایر نماها که این هزینه ها در نمای دوجداره بیشتر از نمای تک جداره نیز می باشد. از طرفی این پیچیدگی باید با پیوستگی همراه باشد و در کل نما دیدهشود.

در عین متفاوت و برجسته بودن، عنصر شاخص باید با فرم کلی نما هماهنگ باشد. طراحی نمای شهری: در نماهای شهری باید به نوع ساختمان توجه نمود و برای طراحی هوشمندانه اقدام نمود. مقاومت در برابر آتش سوزی: از لحاظ مقاومت در برابر آتش سوزی این مصالح در بسیاری از کشورها به عنوان مصالح ضد احتراق شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند و پس از آتش سوزی نیز برای محیط زیست آلودگی ایجاد نمی کنند زیرا تمامی مواد بکار رفته در ساخت آن بدون CFC هستند. طبیعت محیطی است که در آن مغز ما می تواند به راحتی جهت گیری خود را داشتهباشد؛ در این حالت مغز خود را به حالتی میبرد که به آن “undirected attention ” گویند و بی هیچ سوگیری به اطراف توجه دارد و میتواناد از تمام ظرفیتهای خود بهره ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید