اما دارای مسئولیت مدنی می باشد

در طراحی حجم و یا پرسپکتیو، شما درک بهتری از نمای ساختمان خود دارید و می توانید در این قسمت برای طراحی نمای خود با مهندس طراح مشورت کنید. قسمت بیرونی ساختمان در معرض شرایط متغیر آب و هوایی و اشعه آفتاب قرار می گیرد. در این سبک نمای بیرونی کلاسیک ساختمان در حالی حفظ می شد که داخل ساختمان با المان های به روز تزئین می گردید. نمای به کار برده شده در بخش بیرونی ساختمان سبب می شود که برعملکرد انرژی بخش درونی ساختمان نیز تاثیر مثبت داشته باشد و از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری می کند.

همهی المانها وعناصر به کار رفته شده در فضای بیرونی باید متناسب با نورپردازی طراحی شود. نمای سیمانی برای پوشش دادن دیوارهای بیرونی نمای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند و در مقابل مصالح دیگر از قیمت کمتری برخوردار می باشند. برای گرما بخشیدن به طراحی در سبک اسکاندیناوی؛ از چوب در کنار شیشه و استیل استفاده می شود.

لازم به ذکر است در طراحی نمای ساختمان ها از متریال سنگ ، آجر ، سیمان ، چوب ترمووود ، سنگ آنتیک و … نما قسمتی از ساختمان است که برای عموم آشکار است و شما می توانید به کمک انواع متریال ها، رنگ ها و طراحی حجم های مختلف، آن را به صورت سفارشی و خلاقانه به نمایش بگذارید. در این دوران تجلی ساخت و ساز به اوج خود رسید؛ بعضی پدر این نوع سبک ساختمانی را vitruvius که معمار معروفی است می دانند. این سبک توسط آرشیتکت معروف Denise scott brown و تئوریسین معروف Robert venturi در کتاب خود به نام یادگیری از لاس وگاس معرفی و معروف شد.

جرم پذیری: جرم پذیری نمای کامپوزیت نسبتا بالا بوده زیرا این نما از فلز آلومینیوم با رنگ کوره بوده که این خود از ایرادات وارده به این نما از جهت جذب ذرات معلق در هوا می باشد. نمای کامپوزیت با استفاده از ورق های کامپوزیت اجرا می شود که این روق های حاوی مواد ترکیبی هستند که شامل دو لایه ورق از جنس آلومینیوم و یک لایه از مواد پلی اتیلن می باشد که در کل ضخامت ورق های آلومینیومی کامپوزیت به ۴ میلی متر می رسد . در مناطق مرطوب ، مصالح سبک و مقاوم در برابر رطوبت و دارای مقاومت حرارتی کم استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید