انتقاد دونالد ترامپ از سیاستهای دولت جو بایدن

هرگونه فعالیت تبلیغاتی در بخش دیدگاهها ممنوع است.4. هرگونه فعالیت که به قوم، نژاد، دین یا حزب خاصی توهین شود ممنوع است.6. ترامپ که در آخرین روز نشست سیاسی محافظهکاران امریکا در شهر اورلاندوی ایالت فلوریدا سخنرانی میکرد، گفت که بر بازگرداندن قدرت جمهوریخواهان در برابر دموکراتها تمرکز خواهد کرد و قصد ایجاد حزب جدیدی را ندارد. عرفان ابراهیمی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: امروز پس از گذشت شش سال از آن رابطه کوتاه، بار دیگر قطر به سمت ایران عنایت داشته و از سفر آیت الله رئیسی به قطر در راستای عقد سندهای همکاری به گرمی استقبال کرد.

رامین فخاری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: شاید تا صدها سال دیگر زمانی که خاورمیانه یک جای امن تر و پیشرفته تری به نسبت امروز شده است هر زمان که از مسئله امنیت در خاورمیانه سخن رانده میشود نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به دلیل تلاش های وی برای برقراری امنیت در خاورمیانه طنین انداز شود. ناسیونالیسم اقتصادی در سال های بین استقلال آمریکا و جنگ جهانی دوم به صورت گفتمان غالب در این کشور عمل می کرده است.

اما با ورود وی به سال دوم ریاست جمهوری، ضمن کاهش سطح تنش ها، سه دور مذاکره میان ترامپ و کیم جونگ اون برگزار شد. چون این سخنان از یک طرف نشاندهنده اعتماد حاکمیت به تیم مذاکره کننده ایرانی است و از طرف دیگر دست تیم مذاکره کننده برای رسیدن به یک توافق را باز می گذارد. همچنین یافته های پژوهش نشان می دهد که ایران بایستی از طریق تنش زدایی با رقبای منطقه ای خود مانند: ترکیه و عربستان سعودی، ایجاد یک مکانیسم پولی و بانکی دوجانبه با اتحادیه اروپا مانند: ایجاد یک بانک سرمایه گذاری مشترک و ائتلاف سیاسی و اقتصادی با کشورهای عضو بریکس یک موازنه نرم علیه آمریکا ایجاد نماید.

ددلاین در گزارشی میگوید شاپیفای و استرایپ پس از حملهی طرفداران ترامپ به ساختمان محل برگزاری جلسات کنگره، به همکاری با او پایان دادهاند و شرکتهای بزرگ ارائهدهندهی سرویس ابری نظیر آمازون و مایکروسافت ممکن است میلی به فراهمسازی زیرساخت برای شبکهی اجتماعی ترامپ نداشته باشند؛ خصوصا با درنظرگرفتن اتهاماتی که به ترامپ مبنی بر حمایت او از خشونت در حمله به ساختمان کنگره وارد شده است.ترامپ ممکن است برای عملی کردن هدفش به شرکتهای کوچک یا حتی شرکتهای خارجی متکی شود؛ البته هیچ تضمینی وجود ندارد که این شرکتها بتوانند زیرساختهای مورد نظر ترامپ را فراهم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید