انواع نمای ساختمان + ارزانترین نمای ساختمان |بانیان نما مبنا

تنها با پیشرفت علم و تولید ماشینهای صنعتی بزرگ است که این روزها نمای سنگی کاربرد بیشتری به خود گرفته است. یکی از پراستفاده ترین نوع نماهای سنگی استفاده از سنگ گرانیت است و نام دیگر این نوع سنگ ، سنگ خارا می باشد . از کاربردیترین سنگهای به کار رفته شده در نما میتوان سنگ تراورتن با تنوع طرح و رنگ بیشمار را نام برد که جایگاه بسیار ویژهای در طراحی نما پیدا کرده است. این ساختمان ۱۱ طبقه توسط معماری به نام شپرد رابسون طراحی شده و با این سبک معماری به بزرگترین ساختمان زنده جهان مبدل خواهد شد.

به عنوان یک نکته اجرایی بهتر است که پلان ساخت به شکل هندسی لوزی طراحی شود تا ضوابط مربوط به نورگیری ساختمان نیز رعایت شود. که کاربری ساختمان شما نقش مهمی در روند ساخت و طراحی نقشه ها و همچنین طراحی نما دارد. بنابراین دقت کنید کدام نما برای کدام کاربری از ساختمان مناسب تر است. همچنین با توجه به کاربری ساختمان طراحی نما باید منطبق بر توقعات از کاربری ساختمان باشد. اگر در قسمت پایینی ساختمان نصب می شوند باید بتوانند نور را تا ارتفاع بالا برسانند. بر اساس ضوابط طراحی نمای ساختمان شهرداری تهران موقعیت بنا در معابر شهری به 4 دسته تقسیم بندی میشود.

نمای نانو یک پوشش کاملا نامرئی است که به حفظ سطوح مختلف از جمله نمای ساختمان کمک میکند. نمای نانو نوعی نمای نامرئی برای حفاظت از سطوح مختلف است. برای اینکه بیشتر در مورد مدرن ترین نمای ساختمان و مزایا آن بدانید پیشنهاد میکنیم که در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

1- موقعیت ساختمان تک بنا : موقعیت ساختمان در بدنه تک بنا خود به دو بخش تک بنا شاخص و یا غیر شاخص تقسیم میشود.. در این نورپردازی نما لنز 90 درجه به بالا به کار رفته است. در گذشته نورپردازی صرفا مختص به ساختمان های بزرگ اداری ، تجاری و تفریحی بوده است. نورپردازی جلوه ساختمان را به کلی دگرگون می کند و ظاهر آن را زیباتر می نماید. توجه به موقعیت مکانی ساختمان نیز تاثیر بسیاری در انتخاب دقیق سبک طراحی نما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید