انواع نمای ساختمان به همراه عکس های با کیفیت [+نکات اجرایی] – ساختمانچی

عمر مفید بالا، وزن کم و سبک، اجرای سریع، قابلیت درخشندگی ورق های آلومینیومی و تنوع رنگ از جمله مزایای این متریال نما محسوب می شود. از دیگر مزایای نماهای سنگی، زیبایی ظاهری و طبیعی سنگ ها است. 5-اسکوپ پروانه ای: اول شیاری 45 درجه در سنگ به وجود آورید سپس اسکوپ پروانه ای را داخل شیار بگذارید بعد می توان سنگ نصب نمود. نمای سنگ نسبت به تمام نماها گران تر می باشد و هزینه بسیار بالاتری نسبت به سایر نماهای ساختمان دارد. در واقع هر یک از نماها در شهر نشانه وضعیت اقتصادی و اجتماعی سازنده و نحوه تفکر و نگرش او به مسایل مختلف است.

در یک میدان یا چهارراه هماهنگی کنجهای ساختمان هایی که در چهار طرف آن قرار گرفته است می تواند در نمای شهری تاثیر زیبایی داشته باشد. در این میان 4 منطقه ی تهران بیشترین میزان فرسودگی بافت شهری داراست و شامل ۲۰۷ هزار پلاک مسکونی میشود که یقینا از جهت سازهای و کالبدی ناپایدار هستند و این بافت ها همان بافت هایی هستند که در صورت وقوع زلزله خسارت های جدی خواهند دید. گاه نیز ورودی یک ساختمان مسکونی بیش از حد پرتجمل است، بهنحوی که عملکرد ساختمان را دگرگون میسازد. این اجزا در صورت رعایت مسایلی که پیش از این نیز به آن پرداخته شد میتوانند با یکدیگر نقاط اشتراک جالبی داشته باشند که نمی توان وجود آنها را نفی کرد.

قیمت هر متر طراحی برای پوسته خارجی ساختمان به صورت متراژی و پروژه ای محاسبه می گردد. این طراحی با توجه به سلیقه ی شما و طبق سبک های مدرن، کلاسیک و… ورودی یکی از عناصر حایز اهمیت نما در ساختمان است که محل و اهمیت طراحی آن به شکل مستقیم نمایانگر نقش و عملکرد ساختمان است.

در اعصار مختلف بازشوها به شکل مشابهی در سطح نما قرار میگیرند و تنوع در قرار گیری آنها تابع عوامل داخلی چون بزرگی ساختمان، عریض بودن آن و یا عوامل اقلیمی چون جهت قرارگیری و محل قرارگیری است. یکی از عوامل ضروری درهویت نما تعیین محدوده نما است. بک گراند اصلی مهندسین نما ساختمان است اما حیطه های بیشتری را در بر میگیرد. در مناطق شمالی کشور استفاده از پنجره های بزرگ و سرتاسری ، جهت نورگیری و سیرکولاسیون هوا پیشنهاد می شود اما در مناطق سردسیر کشور استفاده از نماهای شیشه ای و پنجره های بزرگ سرتاسری به خصوص در جهت های بادگیر پیشنهاد نمی شود .

دیدگاهتان را بنویسید