انواع نمای ساختمان (قسمت اول) – مهرداد سیویل بلاگ انواع طرح نماهای ساختمان

در و پنجره و نعل درگاهها تاثیر خاصی در نما میگذارند. در این مثال ، می توانیم یک سقف کشسان را مشاهده کنیم که نوعی سایبان را تشکیل می دهد ، سایه هایی را در روند کار ایجاد می کند و از دیوارها / پنجره های شیشه ای محافظت می کند. علاوه بر مواد و مصالح ، رنگی هم که در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد اهمیت زیادی دارد و اگر در نمای ساختمان از مدلی استفاده نمودید که در داخل آن رنگ آمیزی وجود دارد ، باید توجه داشته باشید که تعمیر و نگهداری نمونه هایی که رنگ آمیزی دارد سخت تر است، زیرا بعد از مدتی کیفیت و زیبایی رنگ تحت تاثیر قرار می گیرد و ساختمان بعد از مدتی فرسوده به نظر می رسد و دیگر ساختمان زیبایی اولیه را نخواهد داشت ، مگر این که از بهترین متریال و بالاترین کیفیت رنگ استفاده کنید.

در سالهای اخیر استفاده از مصالح و مواد مصنوعی نیز رواج پیدا کرده است که شامل انواع کامپوزیت ها، چوب های مصنوعی و ترموود، سنگهای اسلبکو و … استفاده از میلگرد بستگی به نیاز انجام می شود و بعد از جوشکاری میلگردها توری های رابیتس به شاسی کشی نما متصل می شوند. همچنین در صورت نیاز به ترمیم سنگ نما می توانید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. نصب انبوهی از گیاه بر روی دیواره بیرونی این ساختمان موجب جذب سالانه بیش از هشت تن کربن خواهد شد.

سنگ تراورتن گرما را جذب نمی کند و سطح آن همیشه خنک است. نما یا پوسته هر ساختمان تاثیر بسیار مهمی در زیبایی و جذابیت آن ایفا می کند. جهت طراحی نمای ویلا از ترکیب دو یا چند رنگ, طرح و مصالح مختلف استفاده می شود. تا آنجایی که، دستور العمل سازمان های تبیین استاندارد مبنی بر استفاده از پیچ یا اسکوپ، برای چسباندن سنگ های گرانیت و …

در این بین استفاده از سنگ های طبیعی به عنوان نما یک امری قدمت دار و رایج است که در بازه های قیمت متفاوت همچنان ادامه دارد. به عنوان مثال گرانیت کمترین تخلخل و بالاترین تراکم را در میان سنگهای ساختمانی دارد و به همین دلیل استفاده از آن در نما توصیه نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید