انواع نمای ساختمان – همشهری آنلاین

با سلطان پلو، بر تخت پادشاهی تکیه بزنید! به گونه ای که تقریباً امکان انتخاب و برگزیدن روش های دیگر سخت و گران بود و بدین ترتیبب بسیاری از ساختمانها در این دوره با آجرهای ۳ سانتیمتری نماسازی شدند (تصویر ۵). نمای مینرال ترکیبی از سنگ های معدنی ، گرانیت ، سنگ های سفید و، مرمر به همراه پلاستر می باشد . در صورتی که سطح این نمای زیبا کدر و آلوده شد به کمک افراد متخصص در زمینه نماشویی نمای کامپوزیت می توان آن را تمیز و مانند روز اول درخشان نمود.

اما آنچه که در کشورمان ایران و در برخی نقاط دیگر جهان رایج است، طراحی نمای ساختمان در قالب یک روند مستقل است؛ اینکه این روش صحیح است یا خیر جای بحث بسیاری دارد اما در هر صورت آنچه که واضح است اهمیت و تاثیرگذاری بالای نمای ساختمان روی محیط اطراف و کاربران است. نکته قابل توجه در طراحی و اجرای نمای ساختمان داشتن دید کلی از فضای شهری آن منطقه و محدوده می باشد که متاسفانه در ایران بسیاری به آن توجه نمی کنند که یکی از دلایل آن، خاص کردن نمای ساختمان خود نسبت به بقیه ساختمان ها می باشد و همین امر باعث به هم خوردن تناسب در نمای شهری می شود.

به عنوان یک مهندس معمار ، بسیاری از ساختمان ها را دیده ام که اسکلت قابل قبول و خوبی داشته اند اما در اجرای نما از مصالح درجه ۳ و پایین تر ، فقط به خاطر کم کردن هزینه استفاده کرده اند . استفاده از نماهای شیشه ای علاوه بر زیبائی امکان استفاده از حداکثر روشنایی روز را فراهم می نماید.

ننگ و صلح، اثری از ولادیمیر پوتین! یکی از نکات مهم در نورپردازی عدم استفاده از نورپردازی های غیر متعارف است . این نماها به جای ایجاد دهانه های متعدد ، نور کافی را به ساختمان وارد می کنند. بسیاری از ساختمان ها را دیده ایم که صرفا در جهت زیباسازی نما از حجم هایی استفاده می کنند که موجب پرتی در فضای داخلی می شوند .

دیدگاهتان را بنویسید