انواع نمای ساختمان و ضوابط آن – صما

علاوه بر این با توجه به این که شیشه در مقایسه با سایر متریال مانند بتن، آجر و چوب جرم گرمایی کمتری دارد، انتقال حرارت در آن با سرعت بالاتری انجام می شود. این شیشه ها همچنین به علتِ مقاومتِ بسیارشان در برابرِ گرما و سرما در وسایل خانگی (نظیرِ بخاری و اجاق گاز) و خودروها نیز استفاده می شوند. به گزارش ایمنا، در سال های اخیر استفاده از سیستم کشت میکرو جلبکها و تلفیق آن با ساختمان، در راستای کاهش مصرف انرژی به عنوان نسل سوم سوخت زیستی همراه با تولید اکسیژن، جذب دی اکسید کربن و نیز تصفیه فاضلابهای شهری و ساختمان، بازتاب وسیعی در تحول رویکردهای معماری کارآمد به لحاظ انرژی داشته است.

استفاده از نمای ساختمان مدرنیته و شیک یکی از ایده های زیبا و جالب است که علاوه بر ایجاد فضایی مناسب و ایده آل در محیط پیرامون، بر ارزش ساختمان افزوده و باعث می شود تمام کسانی که در آن مکان ساکن هستند به گونه ایی احساس رضایت داشته باشند و از فضای ایجاد شده لذت ببرند. نمای سنگی از جمله نماهای لوکس است که همواره زیبایی و جذابیت خود را در طول زمان های مختلف به نمایش می گذارد و با استفاده از انواع سنگ ساختمانی اجرا می شود. نماکاری ساختمان با سیمان با استفاده از بهترین متریال صورت می گیرد تا سطح کار از کیفیت مناسب برخوردار باشد.

علیاصغر ایروانی و همسرش با روی خوش ما را به سمت پشتبام راهنمایی میکنند تا بتوانیم بالا و پشت ساختمان دراکولا را ببینیم. به سمت پایین میرویم. به هرترتیب اهالی همچنان نگران هستند که نکند معتادها دوباره راهی به درون ساختمان پیدا کنند و این بنای وسیع باز هم تبدیل به محل اقامت آنها شود و دوباره دود ناشی از آتشهای شبانه همهجا بپیچد و البته شاید در آیندهای نزدیک، همین اندک مقاومت این بنای رها شده سهراه جمهوری نیز پایان یابد و آوار شود.

در مورد پاساژ دراکولا حتی گفته میشود در زمان فعالیت هم، فرسودگی ساختمان، متروک بودن بعضی قسمتها و اینکه محل اقامت برخی اشخاص شده بود، بارها باعث شکایت اهالی به کلانتری و شهرداری شده است. در کنار اجرای یک طراحی زیبا، نورپردازی نما نیز می تواند به زیبایی هرچه تمام تر نمای ساختمان و نمای خانه کمک کند برای خواندن ایده هایی در مورد نورپردازی نمای ساختمان پیشنهاد می شود مقاله ی نورپردازی نمای ساختمان را مطالعه فرمایید. نمای ساختمان، هویت یک ساختمان را می سازد. ۴۰) انتخاب می شود. موقعیت مکانی که ساختمان در آن واقع شده نیز در انتخاب سبک طراحی نما تاثیر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید