اپلیکیشن Truth Social ترامپ در اپ استور اپل منتشر شد

با این حال، بسیاری از علاقهمندان نتوانستهاند در ساعات اولیه در این برنامه ثبت نام کنند. کاربرانی که از قبل در این برنامه پیش ثبت نام کرده بودند، بهصورت خودکار این اپلیکیشن را دریافت کردند. گروهی جنایتکار ساختمان کنگره را نقض کردند. ما هیچ کار خطایی نکرده بودم و برای ما جهنم درست کردند. او در ادامه خواستار تاسیس شبکه اجتماعی جدیدی برای حمایت از آزادی بیان شد تا بتواند تریبون جدیدی برای ابراز عقایدش داشته باشد.

او بیش از یک سال پیش به خاطر اظهار نظرهای جنجالی از شبکههای اجتماعی محبوب کنار گذاشته شد. حالا اپ استور تایید میکند که اولین نسخه عمومی Truth Social یا همان نسخه 1.0 یک روز پیش منتشر شده بود. ترامپ در خصوص افزایش تعداد مهاجرین غیرقانونی در مرزهای جنوبی آمریکا نیز دولت بایدن را متهم ساخته و گفت: سیاستهای دولت بایدن به کشور آسیب بزرگی وارد میکند. ترامپ ضمن یادآوری اینکه تا شیوع ویروس کوویدـ19 با شی جین پینگ رئیس دویت چین نیز بخوبی مدارا کردم تاکید ورزید: قراردادهای تجاری که با چین بستیم، برای تولیدکنندگان آمریکایی نتایج مثبتی به همراه آورد.

ترامپ اقدام زیرکانه پوتین در اعزام قویترین نیروی حافظ صلح در جهان برای تصاحب مناطق جدایی طلب اوکراین را تحسین کرد و گفت ایالات متحده هم در مرزهای جنوبی باید همین کار را انجام دهد. در پاسخ به این پرسش این فرضیه مورد آزمون قرار می گیرد که علی رغم این که دولت ایالات متحده آمریکا اصرار دارد که برجام یک معاهده بین المللی نیست متعاقب تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت سند برجام یک موافقت نامه بین المللی است و خروج آمریکا از برجام هرچند باتوجه به ماهیت حقوقی آن تحت عنوان موافقت نامه چند جانبه، پیامد حقوقی الزام آوری ندارد ولی به لحاظ سیاسی اعتبار و جایگاه آمریکا را در نظام بین الملل کاهش می دهد.

روابط روسیه و آمریکا یکی از جذاب ترین موضوعات برای پژوهشگران حوزه روابط بین الملل محسوب می شود. ترامپ که در دوران کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و پس از آن به ارتباطات مخفی با هیات حاکمه روسیه متهم شده است و در دوران ریاست جمهوری خود نیز با رویکرد ” اول آمریکا” لرزه بر اندام دیگر متحدان ناتویی واشنگتن وارد می کرد، در سخنان خود مدعی شد که روسیه و سایر کشورها در زمان ریاست جمهوری او به ایالات متحده احترام میگذاشتند اما برای جو بایدن ارزشی قایل نیستند و جو بایدن را به دلیل نشان دادن ضعف در صحنه جهانی سرزنش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید