بررسی قیمت اجرای انواع نمای ساختمانی – اکوآرک

استفاده از شیشه های بازتابی در نماهای شیشه ای ساختمان های همجوار بزرگراهها و شریان های اصلی عبوری شهر مزاحم برای رانندگان است.به نحوی طراحی ساخته شود که تمام سطوح خارجی و نمای آن دربرابر عوامل جوی متعارف درمنطقه اقلیمی و جفرافیایی مورد نظر، مانند یخبندان، کج باران، تابش آفتاب، هوازدگی و نفوذ گازهای مضر مقاومت کافی داشته باشد. استفاده از شیشه های بازتابی در نماهای شیشه ای ساختمان های همجوار بزرگراه ها و شریان های اصلی عبوری شهر، مشروط به عدم مغایرت با سایر مفاد این مقررات و عدم مزاحمت بصری یا درخشندگی مزاحم برای رانندگان است. طراحی و اجرای ساختمان ها باید به صورتی باشد که حجم و نما و سایر جزئیات نمایان آنها در تناسب با هویت و موقعیت خیابان، محله، مظاهر فرهنگی، طبیعی و ویژگی های ارزشمند محیط از جمله سیمای شهری مورد نظر، مشخصات بصری ساختمان های موجود شاخص، چشم اندازها و عوارض طبیعی و شرایط اقلیمی و جغرافیایی باشد.

آب بندی ساختمان ها یک امر ضروری می باشد. نصب کردن آبچکانها و قرنیزهایی شیبدار در نمای ساختمان به منظور جلوگیری از نفوذ پیدا کردن آب باران به داخل ساختمان اهمیت بسیاری دارد . درتمام ساختمان های دارای نمای شیشه ای، در نظر گرفتن تجهیزات یا تمهیدات مناسب جهت نظافت نما از جبهه ی بیرونی به گونه ای که در نما و حجم ساختمان تاثیر نا مطلوب نگذارد الزامی است. نمای مینرال با سنگهای معدنی و مرمر ساخته میشود و علاوه بر کیفیت بالا، به لحاظ اقتصادی ارزان و در عین حال زیبا است. استفاده از بتن اکسپوز علاوه بر داشتن مقاومت بالا سبب می شود که نیاز به استفاده از مصالح دیگر برای پوشش سطح کار نباشد و هزینه نما کاهش یابد .

هر نوع هزینه ای که در نمای ساختمان می کنید، بهترین سرمایه گذاری ساختمان است زیرا داشتن نمایی زیبا و شیک بسیار بر افزایش قیمت ساختمان تاثیر دارد. با مقررات ملی ساختمان و ضوابط مصوب توسعه و عمران شهری منطبق و بسته به نوع تصرف و موقعیت قرارگیری آن با محیط اطراف و ساختمان های همجوار هماهنگ باشد.

نمای آجری یکی از نما های قدیمی در طراحی و اجرای نمای ساختمان می باشد که حتی در این دوره یعنی دورهی مدرنیته شدن ساختمان ها و به روز بودن آن ها، از این نما استفاده می شود و میتوان گفت یکی از نماهای مورد علاقهی طراحان و معماران است. چند سالی است که نمای ساختمان های شهر کرمانشاه اشکال متفاوتی به خود گرفته اند. کلان شهر تهران به عنوان پایتخت کشور و اولین شهری که تکنیکها و روشهای جدید ساختمانی در آنجا آزمایش می شود، از بی نظمی در سیمای کالبدی خیابان ها رنج می برد.

دیدگاهتان را بنویسید