ترامپ: من تصمیم گرفتم که به اوکراین موشک های ضد تانک بدهم

به گزارش روسیا الیوم، رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: من موشکهای ضد تانک بسیار مؤثری را به اوکراین دادم، در حالی که دولت قبلی برای آنها پتو میفرستاد. در پاسخ فرضیه مقاله این گونه مطرح می شود: عوامل گوناگونی در تصمیم گیری ها و سیاست خارجی ایالات متحده دخیل است، و دولت دونالد ترامپ به منظور پیشبرد اهداف ایالات متحده و دولت خود و بر خلاف شعارهای تبلیغاتی اش و مخالفت وی با سیاست های رئیس جمهور پیشین و همچنین بر اثر عوامل تعیین کننده ای چون؛ فشار لابی های صهیونیستی، دلارهای عربستان سعودی و عوامل دیگر، از مواضع اعلامی خود عقب نشینی نموده و لاجرم خود را مجبور به دنباله روی از سیاست های اعصار گذشته (در مورد خاورمیانه) و حتی تلاش جهت افزایش تنش ها در این منطقه می بیند.

ددلاین در گزارشی میگوید شاپیفای و استرایپ پس از حملهی طرفداران ترامپ به ساختمان محل برگزاری جلسات کنگره، به همکاری با او پایان دادهاند و شرکتهای بزرگ ارائهدهندهی سرویس ابری نظیر آمازون و مایکروسافت ممکن است میلی به فراهمسازی زیرساخت برای شبکهی اجتماعی ترامپ نداشته باشند؛ خصوصا با درنظرگرفتن اتهاماتی که به ترامپ مبنی بر حمایت او از خشونت در حمله به ساختمان کنگره وارد شده است.ترامپ ممکن است برای عملی کردن هدفش به شرکتهای کوچک یا حتی شرکتهای خارجی متکی شود؛ البته هیچ تضمینی وجود ندارد که این شرکتها بتوانند زیرساختهای مورد نظر ترامپ را فراهم کنند.

تلاش برای راهاندازی شبکهی اجتماعی یک بحث است و توانایی فراهمسازی زیرساختهای لازم برای عملی کردن این کار، بحثی دیگر. مشاور دونالد ترامپ از راهاندازی پلتفرم اختصاصی توسط او در دو یا سه ماه آینده خبر داده است. حساب ترامپ مدتی پیش در فیسبوک و توییتر مسدود شده بود.به گزارش انگجت، جیسون میلر (مشاور ترامپ) به فاکس نیوز گفته است رئیسجمهور قبلی آمریکا قصد دارد در دو یا سه ماه آینده شبکهی اجتماعی اختصاصی راهاندازی کند.

جیسون میلر ضمن اشاره به بازگشت ترامپ به فضای مجازی، میگوید: «فکر میکنم این پلتفرم به محبوبترین اتفاق در حوزهی شبکههای اجتماعی تبدیل میشود. پلتفرم یادشده، پلتفرم خود او خواهد بود.»اگر ادعاهای جیسون میلر دربارهی شبکهی اجتماعی ترامپ حقیقت داشته باشد، احتمالا محافظهکارانی که اعتقاد دارند شبکههای اجتماعی میناستیم در برابر ایدئولوژیهای راستگرا رویکردی جانبدارانه در پیش میگیرند، سراغ آن خواهند رفت. فعلا که تهران پالس مثبت خود را فرستاده است و در عین حال هم فضای کنونی وین مثبت ارزیابی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید