حذف اعمال سلایق شخصی در ارزیابی نمای ساختمان های پایتخت – ایرنا

فناوری های جدید، همواره امکانات جدیدی را به طراحی نمای سازه ها اضافه می کنند. نمای ساختمان، همچنین از عناصر اصلی زیبایی سازه های ساختمانی محسوب می شود. اگر دیوار ساختمانی اصولی ساخته نشود و سنگی از نوع با کیفیت و مرغوب در نمای ساختمانی استفاده نشده باشد یا به هر دلیلی دیوار ساختمانی بر سر رهگذری خراب گردد. بنا به قانون و مقررات مدنی به تصویب رسیده صاحب دیوار یا ساختمانی که باعث بروز خسارت شده مقصر شناخته خواهد شد. سبک طراحی نما در این گونه ساختمان ها نوعی مخصوص به خود است که کاربری این ساختمان ها را نشان می دهد.

معایب نمای سرامیک آن است که از این نوع نما در مکانهای شلوغ نمیتوان استفاده کرد چرا که به شدت نور در مقایسه انواع نمای ساختمان را بازتاب میدهد. در بخش قانون نمای ساختمان توجه به این نکته حائز اهمیت است که ساختمان هایی که در حال ساخت هستند تا 10 هر گونه مشکل و خسارتی را برای افراد و ساکنین همسایگان مجاور ایجاد کنند مسئولیت آن به عهده ی سازنده ی ساختمان است اما بعد این مدت هر گونه خسارت مالی یا جانی به عهده ی مالک ساختمان می باشد و اگر مدیر ساختمان را بیمه نماید در مقابل هر گونه حادثه ای مثل پرتاب مصالح، آتش سوزی ساختمان بیمه مورد حادثه را بررسی می نماید و به جبران خسارت می پردازد.

اگر مقررات ملی ساختمان به درستی رعایت نشود و بر اثر آن جرمی انجام شود در نتیجه مقصر آن اگر مالک ساختمان باشد مورد تنبیه انظباطی و از جنبه ی کیفری مورد تعقیب قرار می گیرد. بیمه کردن ساختمان یک وظیفه ی قانونی مهم برای مدیر ساختمان است اگر مدیر بنا به دلایل خودش عملیات بیمه ساختمان را انجام ندهد در نتیجه در زمان بروز حادثه، مدیر، مدیران مسئول جبران خسارت وارده می باشند. اما بخاطر این که مدیر ساختمان عملیات بیمه را انجام نداده پس هر یک از اهالی ساختمان به راحتی می توانند از دست مدیر ساختمان به علت بی توجهی نسبت به بیمه نکردن ساختمان و بروز حوادث ناگوار شکایت نمایند.

مدیران ساختمان برای این که دچار ضرر و زیان مالی یا جانی نشوند باید در مجتمع های مسکونی بزرگ که مشکلاتش به نسبت مجتمع های کوچکتر بیشتر می باشد باید با یک مشاوره حقوقی متخصص حتما مشورت نمایند. در صورت بیمه بودن ساختمان شرکتهای بیمه موظف هستند در طی 10 سال خسارت وارده را ظرف 3 ماه جبران نمایند. این نما از بهروزترین نماها در طراحی نمای ساختمان است. در هنگام انتخاب انواع نمای ساختمان در منازل مسکونی، باید همه فاکتورها را به شکلی متعادل در نظر گرفت. برای آشنایی با انواع آجر در نمای بیرونی و داخلی ساختمان می توانید به سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید