حمله تند جو بایدن به دونالد ترامپ

فرضیه ای که نویسندگان به بوته آزمایش گذارده اند تاکیدی بر این مسئله است که فقدان دستاوردهای جمهوری خواهان در زمینه قدرت نرم از یک سو و تحکیم روزافزون ائتلاف جبهه مقاومت از سوی دیگر، بسترساز این چرخش پاردایمی بوده است. این مسئله در منطقه غرب آسیا به ویژه با افزایش روزافزون قدرت نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پساداعش و شکل گیری ائتلاف قدرتمند شیعیان در منطقه (به مثابه محورت شرارت به زعم آمریکایی ها) مهمترین مانع تحقق منافع این کشور در منطقه تشدید می باشد. دونالد ترامپ در گفتوگو با شبکه فاکسنیوز، گفت: عملیات نظامی روسیه در دونباس “رویدادی بسیار غم انگیز” است که نباید اتفاق میافتاد.

در بیانیه ترامپ آمده بود اگر اوضاع درست مدیریت میشد، مطلقا هیچ دلیلی نداشت که وضعیت فعلی که اوکراین در آن قرار دارد اتفاق بیفتد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، شرکت تحقیقاتی «ردفیلد و ویلتون استراتژیس» (Redfield & Wilton Strategies) که دفتر مرکزی آن در لندن قرار دارد، نتیجه یک نظرسنجی درباره میزان اقبال مردم آمریکا به جو بایدن و دونالد ترامپ را منتشر کرد. به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صداوسيما به نقل از ای پی تی ان، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر «دروغ بزرگ» دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین این کشور را دربارهی تقلب و دستکاری در نتیجهی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ به شدت محکوم کرد.

ترامپ که از سوی مجلهٔ فوربز به تاریخ سال ۲۰۱۷، با ۳٫۵ میلیارد دلار ثروت پانصد و چهل و چهارمین فرد ثروتمند جهان بوده، کسبوکارهایش و نیز سه ازدواجش دهههاست پوشش گستردهٔ رسانهای را به خود جلب کرده است. روش انجام پژوهش به صورت تحقیق کتابخانه ای است به این صورت که حجم گسترده ای از منابع دست اول انگلیسی و نیز برخی منابع فارسی در خصوص پرسش مقاله گردآوری و مطالعه شدند، به نظر می رسد که راهبرد سیاست خارجی بوش واقع گرایی همراه با رگه هایی از دیپلماسی اجبار، جنگ پیش دستانه و مبارزه با تروریسم است.

تعداد تانکهای ارتش بیشتر از چیزی بود که تا به حال دیده بودم. این قویترین نیروی حافظ صلحی است که تا به حال دیدهام. این مقاله به تجزیه و تحلیل مقایسه ای “راهبرد کلان” حاکم بر سیاست خارجی بوش، اوباما و ترامپ در بازه زمانی سال های 2000 تا 2020 می پردازد. این مقاله از طریق بررسی مقایسه ای پنج استراتژی امنیت ملی اخیر آمریکا، شیوه قالب بندی و توجیه عناصر اصلی سیاست های امنیتی و خارجی این کشور را در دولت های بوش، اوباما و ترامپ با یکدیگر مقایسه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید