خرید و قیمت سنگ نما ساختمان

معمولا این نوع ساختمان دارای المان های متمایزی است که باعث می گردد آن ساختمان در دنیای معماری مطرح گردد. یکی از قوم های مطرح در این سبک معماری قوم مایاها بودند. این سبک در قرون وسطی مطرح گردید و الهام گرفته از سبک رومی بود. این سبک در کلیسای جامع، قلعه های اروپایی قرون وسطی، شهرداری ها، مناطق مسکونی راهب، راهبه ها و خوابگاه های قرون وسطی به کرات دیده می شود. سبک باروک که در این دوره توسط کلیسای کاتولیک پدید آمد تا حدودی نمایانگر تغییر موضع کلیسا پس از رنسانس بود تا چهره ی قبلی خود را اصلاح کند.

اوایل قرن 21 این سبک در ادامه ی راه سبک مدرن پدید آمد. بعد ها با پدید آمدن سبک مدرن ترکیب زیبایی از این دو سبک در طراحی های نئو کلاسیک پدید آمد و متداول شد. در این سبک نمای بیرونی کلاسیک ساختمان در حالی حفظ می شد که داخل ساختمان با المان های به روز تزئین می گردید. این سبک توسط آرشیتکت معروف Denise scott brown و تئوریسین معروف Robert venturi در کتاب خود به نام یادگیری از لاس وگاس معرفی و معروف شد.

هرم های سنگی و پلکانی باقی مانده از آن دوران بسیار معروف معروف هستند. در آن دوره عمدتاً روش های صنعتی از جمله نماهای پیش ساخته بتونی نیز در برخی ساختمانهای خاصی رواج یافت. معماری به سبک گوتیک در قرن دوازدهم تا شانزدهم برای ساخت ساختمان های عظیم رواج داشت.

این سبک طراحی در فرانسه شکل گرفت و پس از آن در سایر کشورها نیز رواج پیدا کرد. به همین دلیل نظافت و تمیز کاری نما به عنوان جلوه ساختمان اهمیت ویژه ای پیدا میکند. از این متریال در بیشتر مواقع به عنوان نمای ساختمان تجاری و فروشگاهی و اداری استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید