دارند برای ساخت مناسب هستند

نمای کلاسیک مربوط به خانه ویلایی دوبلکس است و متریال به کار رفته در این نمای ساختمان از سنگ سفید عباس آباد می باشد .طراحی نما به بهترین شکل انجام شده و جلوه خاصی به ساختمان داده است. اما واقعیت این است که سبک معماری رومی در نمای کلاسیک ساختمان در واقع فقط مخصوص به روم باستان نمی شود بلکه سیر عظیمی از تاریخ معماری را در بر میگیرد که شامل ایران باستان نیز می شود. علی محجوب امروز (چهارشنبه-۱۵ مردادماه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: گام نخست در ساختمان سازی، طرح معماری بنا است که مهندسین طراح معمار ملزم به رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان که همان صرفه جویی در مصرف انرژی است، هستند.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، اصغر حسینیپور در این ارتباط اظهار کرد: ضوابط نمای شهر بندرعباس به عنوان یکی از موضوعات حوزه معماری و شهرسازی از سالهای گذشته در دستور کار قرار گرفت و کار تدوین آن با نظر اساتید این بخش به پایان رسید. از بتن مسلح گرفته تا نمای کامپوزیت، مواد مرکب در حوزه ساختمانسازی به مانند دیگر صنایع حضور پر رنگی دارند. برخی از مصالح ممکن است به دلیل ویژگیهای خاصی که دارند مورد قبول دیگر سازندگان نباشند. نماهای داخل ساختمان بیشتر جنبه خصوصی دارند، لیکن نماهایی که به سمت کوچه و بافت شهر باز میشوند، جنبه عمومی تر دارند.

تر و محفوظتر باشد. ۲- علیجانی، ب. ۱۳۸۷٫ اقلیم تهران. مجموعه مقالات همایش چالشها و راهبردهای زیست محیطی کلانشهر تهران. نمای شهری از مجموعه نماهای مشرف به فضای عمومی به دست می آید. نمای بیرونی ساختمان های ویلایی تا اندازه ای می توانند سبک طراحی داخلی خانه های ویلایی را نشان دهد.

نما حاکی از موقعیت فرهنگی سازندگان ساختمان است و نشانگر میزان نظم طرح ساختمان، امکانات و ذوق تزیین و خانه آرایی طراح و مالک است. در سالهای اخیر پس از مطرح شدن دوباره اهمیت فضاهای عمومی و ارزش زندگی شهری، نما اهمیت دوباره ای یافته است. سنگ تراورتن در رنگ های سفید، سفید عاجی، برنزی، کرمی، کاراملی، بژ، قهوه ای و خاکی یافت می شود. شایان ذکر است که رایج بودن تراورتن در نمای ساختمان مسکونی به معنای ارزانترین بودن نیست و اگر صرفاً بخواهیم جنبه قیمتی بحث را در نظر بگیریم و موارد دیگری همچون زیبایی را در نظر نگیریم، نما سنگ صنعتی و آجر ارزانترین نمای برای ساختمانهای مسکونی به شمار میآیند.

دیدگاهتان را بنویسید