دلیل آن هم مشخص است

وجود این قبیل افزودنیها در ترکیب باعث تنوع رنگی بایرامیکس شده است. اگر ساختمانی بیمه نباشد و اتفاقی در ساختمان بیافتد که باعث صدمه مالی یا جانی شود در نتیجه همه ی ساکنین ساختمان می توانند به راحتی برعلیه مدیر ساختمان شاکی شوند و مدیر مجبور به جبران خسارت وارده می باشد. با اینکه زیبایی نمای ساختمان ویژگی مهمی است، اما علاوه بر آن دوام و ماندگاری آن نیز حائز اهمیت است؛ زیرا اگر نمای ساختمان خیلی زود فرسوده شود اعتبار کل پروژه زیر سوال میرود و نیاز به تعمیر و تغییر زود هنگام هزینه زیادی را در بر دارد .

بعنوان مثال، اگر مدت طولانی در طول سال باران میبارد، بهتر است از رنگهای نمای آلکیدی یا روغنی استفاده کنید تا مقاومت بیشتری در برابر باد و باران داشته باشد. نمای کلاسیک ساختمان که با ایده خلاقانه و منحصر به فردی طراحی شده است. طراحی نمای ساختمان ۵ طبقه با سنگ تراورتن که از سبک کلاسیک استفاده شده است. رنگ آمیزی دیوارهای خارجی یک خانه یا نمای ساختمان نه تنها به زیبایی یک ساختمان مسکونی یا اداری کمک میکند بلکه میتواند نقش محاقظ در برابر آسیبهای ناشی از شرایط آب و هوا، حشرات، و گرد و غبار نیز ایفا کند.

بنابراین جایی که خیلی آفتابی و گرم است با انتخاب رنگ تیره برای نما، گرمتر نیز میشود و به مرور زمان گرد و غبار محیط نیز روی این رنگ نمایان میشود. رنگ تیره دما را به خود جذب میکند و گرد و غبار به روی آن نمایان میشود. تمامی این عناصر به روی رنگ و به طور کلی نمای ساختمان تاثیر گذاشته و عمر آنها را کوتاه میکنند.

رنگهای نمای ساختمان معمولا در ترکیبشان رزین بیشتری دارند تا بتوانند چسبندگی و انعطاف بیشتری به روی دیوارهای خارجی یک ساختمان داشته باشند. همانند هر زمان دیگری، انتخاب رنگ برای نمای ساختمان هم چالشهای خاص خودش را دارد. مثلا رنگ تیره که شاید برخی تصور کنند بهترین انتخاب برای رنگ نمای ساختمان است در اصل انتخاب خوبی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید