دونالد ترامپ – آخرین اخبار امروز و مهمترین رویدادهای مرتبط با موضوع – اسپوتنیک ایران

ترامپ ضمن انتقاد از سیاست دولت بایدن در قبال روسیه اعلام کرد: بجای راندن روسیه به طرف چین، باید با روسیه مدارا کرده و با آنها همکاری کنیم. دونالد ترامپ، در ادامه از سیاستهای جو بایدن، رییسجمهور برحال امریکا انتقاد کرد و گفت که ماه نخست ریاستجمهوری او، فاجعهبارترین ماه نخست ریاستجمهوری در دروان رییسجمهورهای عصر جدید است. او همچنان به گونهی غیرمستقیم به اشتراکش در انتخابات ریاستجمهوری سال ۲۰۲۴ اشاره کرد و گفت: «چه کسی میداند؟ او با اشاره به تقلب در انتخابات ریاستجمهوری ماه نوامبر سال گذشته، گفت که ما پیروز انتخاب بودیم.

» جمهوری اسلامی ایران به دلیل درگیر بودن در عمق بحران سوریه، ضروری است در سطح منطقه ای همکاری های خود را با روسیه و ترکیه ادامه دهد. رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت: من در دوره ریاست جمهوری با چهرههایی مانند ولادیمیر پوتین رئیس دولت روسیه و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی رابطه خوبی داشتم و این رابطه خوب با رهبران قدرتمند منطقه از نظر حفظ منافع آمریکا عالی بود. ترامپ که در دوران کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و پس از آن به ارتباطات مخفی با هیات حاکمه روسیه متهم شده است و در دوران ریاست جمهوری خود نیز با رویکرد ” اول آمریکا” لرزه بر اندام دیگر متحدان ناتویی واشنگتن وارد می کرد، در سخنان خود مدعی شد که روسیه و سایر کشورها در زمان ریاست جمهوری او به ایالات متحده احترام میگذاشتند اما برای جو بایدن ارزشی قایل نیستند و جو بایدن را به دلیل نشان دادن ضعف در صحنه جهانی سرزنش کرد.

ترامپ پس از آن این تصمیم را اعلام کرد که شماری از جمهوریخواهان او را به تحریک مهاجمان برای شورش به کنگرهی امریکا، متهم کردند. در مه ۲۰۱۶، پس از موفقیت او در پیروزی در بیشترین ایالتها و کسب بیشترین آرای رقابت مقدماتی حزب جمهوریخواه، تنها رقبای باقیماندهٔ او کناره گیری کردند و ترامپ در ژوئیه رسماً نامزد حزب جمهوریخواه شد. پیش از این، دونالد ترامپ در نشستی با شماری از متحدان و همسنگرانش، گفته بود که به دنبال تشکیل یک حزب جدید، به نام حزب «میهنپرست» است.

ترامپ در پاسخ به سوالی گفت: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با سیاستهای خود موجب نزدیکی چین و روسیه شده و این بدترین تحولی این که میتواند از نظر آمریکا تلقی شود. وی در سال ۱۹۶۸ با مدرک کارشناسی اقتصاد از مدرسهٔ وارتون دانشگاه پنسیلوانیا فارغالتحصیل شده است. اختلاف اساسی آنها در زمینه اهمیت نسبی نظم بین الملل است. قانونی اساسی ما با خطرناکترین تهدیدها روبرو شد. در جستجوی نجات دادن آرمان آمریکا نبودند بلکه میخواستند قانون اساسی را به تباهی بکشانند. او که یک ماه پیش از دومین استیضاحش از سوی مجلس سنای این کشور تبرئه شد، به نخستین رییسجمهور در تاریخ امریکا تبدیل شد که دو بار از سوی سنا استیضاح شده است.

دیدگاهتان را بنویسید