زندگینامه و دانلود کتابهای دونالد ترامپ

رئیس جمهور سابق ایالات متحده در صحبت با باک سکستون، پادکست ساز محافظه کار گفت: «این حرکت نبوغ آمیز است. ترامپ اقدام زیرکانه پوتین در اعزام قویترین نیروی حافظ صلح در جهان برای تصاحب مناطق جدایی طلب اوکراین را تحسین کرد و گفت ایالات متحده هم در مرزهای جنوبی باید همین کار را انجام دهد.

ولی هیچکدام از آنها نتوانستند به موفقیت چندانی در جذب کاربر دست پیدا کنند و به نظر نمیرسد که در برابر غولهایی مثل توییتر و فیسبوک کار راحتی در پیش داشته باشند. در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ این روابط از نوسانات پیچیده ای برخوردار شده است. سؤال اصلی مقاله این است که سیاست خارجی ترامپ در قبال خاورمیانه بر اساس چه مؤلفه هایی است؟ لذا سوال اصلی این مقاله معطوف به این است که مهمترین دلیل یا دلایل چرخش پارادایمی سیاست خارجی ترامپ در قبال جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت شیعیان در منطقه از تهدیدات نرم به تهدید سخت (ترور) چه بوده است؟

حال سوال اصلی مقاله آن است که جهان بینی سیاسی دونالد ترامپ بخصوص در زمینه سیاست خارجی که برپایه اندیشه های اندرو جکسون شکل گرفته است چیست؟ بر این اساس مقاله حاضر درصدد پاسخگویی به این سؤال است که مهم ترین تعارضات روسیه و آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ چه مواردی است؟ فرضیه اصلی مقاله این است که این نوع رویکرد، صرفا تاکتیکی در راستای تغییر دادن اهداف استراتژیک سیاست خارجی کشورهای دیگر، اعم از دوست و دشمن آمریکا، با هدف پذیرش هژمونی آمریکا در عرصه سیاست بین الملل توسط آن ها و تثبیت جایگاه ابر قدرتی این کشور در نظام بین الملل می باشد.

دونالد ترامپ روز سه شنبه، ساعاتی پس از انتشار بیانیهای مبنی بر اینکه روسیه تحت نظارت او هرگز به اوکراین حمله نمیکرد، از طرح ولادیمیر پوتین برای حمله به اوکران به عنوان اقدامی نبوغ آمیز تمجید کرد و رهبر روسیه را بسیار زیرک خواند. پوتین بخش بزرگی از اوکراین را مستقل اعلام میکند. برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) یکی از اتفاقات حقوقی و بین المللی مهم در تاریخ روابط بین الملل در حوزه علوم و فناوری هسته ای محسوب می شود. این اظهارات تاکیدی بر وسواس ترامپ در خصوص ادعای پیروزی او در انتخابات ۲۰۲۰ و همچینن عزم او برای قراردادن این اتهام در هسته جهانبینی جمهوریخواهان است.

دیدگاهتان را بنویسید