سبکهای طراحی نما/ویژگی های یک نمای خوب ساختمانی

شهرداری تهران در رویکرد جدید خود تصمیم گرفتهاست مشکل حضور معتادان متجاهر در سطح شهر را حل کند. به همین دلیل رنگ نمای ساختمان باید دارای یک خاصیت ضد جاذب در برابر این آلاینده ها باشد تا بتواند سطح درخشندگی و پاکیزگی خود را برای یک بازه ی زمانی طولانی مدت حفظ کند. این نما از نماهای پر طرفدار در ایران است و نمای سنگ میتواند بهخوبی در مقابل رطوبت، تغییر رنگ و گرد و غبار مقاومت داشته، رنگ و قیمت نمای سنگ تا بسیار متنوع بوده و بهراحتی و آسان و البته سریع قابل اجرا هستند. در طراحی نما ترجیحا حداکثر از 2 نوع مصالح با رنگ غالب روشن و ملایم (سفید، کرم، شیری) استفاده شود.

تعمیر و تعویض : پس از طی مدت زمانی ممکن است به دلیل برخی از عوامل بخشی از نما دچار خرابی و فرسودگی شود ، این عامل سبب مخدوش نمودن کل نما می گردد در صورتی که اگر از مصالحی همچون چوب ترموود یا ورق کامپوزیت در اجرای نما استفاده شود در صورت خرابی یا از بین رفتن بخشی از آن براحتی می توان آن قسمت را تعویض یا ترمیم کرد در صورتی که اگر از متریالی همچون سنگ استفاده شود ممکن است دیگر سنگ مشابه با سنگ های قبلی نصب شده پیدا نشود و نتوان آن را آنچنان که باید مثل روز اول ترمیم نمود .

ظاهرا نمای ساختمان در حال بازسازی بوده که کار ناگهان متوقف شده است. اما در محله های قدیمی، هنوز هم ساختمان های دوطبقه یافت می شوند که نمای بیرونی آن ها به بازسازی نیاز دارد. او میگوید که ساختمان دراکولا در دوران فعالیت نزدیک ۳۰مغازه و واحد تجاری داشت، اما از مدتی قبل که فرسودگی آن مشخص شد و بعد هم که آب و برق آن را قطع کردند، متروکه شد. اما جالب است بدانید که نمای ساختمان یک طبقه مسکونی و ویلایی یکی از بیشترین درخواستها را به خود اختصاص میدهد. خیابان ولیعصر در فاصله بین جمهوری و انقلاب، پر از فروشگاههای لباس است.

پلیس و نیروهای شهربان در چهارراه ولیعصر مستقر هستند. از شلوغترین چهارراه شهر به سمت جنوب میرویم. کوچه امیر مهرداد را به سمت پایین میرویم، کمی مانده به کوچه رازی میشود ساختمان دراکولا را دید. به سمت پایین میرویم. فلز نیز از جنبههای مختلف شباهت زیادی به شیشه دارد. به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، چند خیابان آن سوی عمارت بیستون و سی و سه پل یا بیخ گوش محوطه باستانی سیلک و باغ فین فرقی ندارد، این روزها بسیاری از کوچه پس کوچههای شهرهای تاریخی مانند اصفهان و کاشان نیز شاهد ساختمانهایی است که مالکان، با تفاخر آنها را برگرفته از سبک معماری رومی یا کلاسیک میدانند.

دیدگاهتان را بنویسید