شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

عکاسی معماری؛ شاخهای از عکاسی صنعتی عکاسی معماری یکی از شاخههای هنر عکاسی صنعتی محسوب می شود و برای عکسبرداری از ساختمانها و سازههای مشابه کاربرد دارد. معمولا از این سبک نما برای ساخت خانه های ویلایی استفاده می شود. استفاده از نمای ترکیبی سبب شده که یک نمای بسیار جذابی را برای ساختمان ایجاد شود و همچنین این نما علاقمندان خود را نیز دارد. نانو نوعی پوشش نامرئی است که بر روی سطوح مختلف اجرا می شود و هدف از اعمال این نوع پوشش ایمن کردن سازه ها در برابر رطوبت و خسارت های ناشی از عوامل محیطی است .

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی عصر امروز در نخستین نشست فصلی کمیتههای نمای مناطق با بیان اینکه موضوع نما در ساختمانها مسئلهای مهم است که از ابعاد مختلف دارای اهمیت است ، گفت: نما هم از نظر زیبایی ساختمان، از نظر هارمونی و فضای معماری شهر، کارکرد رفاهی و داخلی آن در ساختمان و هم از نظر استحکام و استانداردهای شهری بسیار اهمیت دارد.

ساختمانی در لندن که نمای بیرونی آن با ۴۰۰ هزار نوع گیاه مختلف پوشانده خواهد شد! به گزارش صدای ایران به نقل از نیواطلس، همزمان با تشدید تلاش ها برای ساخت ساختمان های دوستدار محیط زیست، هتل جدیدی در لندن به نام سیتی کیپ هوس ساخته می شود که برای تزئین نمای ظاهری آن از ۴۰۰ هزار گیاه سبز استفاده می شود. رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از بررسی ۱۱ هزار و ۴۰۰ پرونده نمای ساختمان طب دو سال گذشته خبر داد و گفت: برای ایمنسازی و انجام ساخت و ساز در ۱۰۷ گود پرخطر شهر تهران مکاتبه شده است.

نایبرئیس شورای شهر تهران با اشاره به نماهای ساختمانی در ایران گفت: در ایران به دلیل تنوع اقلیمی شاهد نماهایی متفاوت با دنیا هستیم؛ همچنین تنوع و خلاقیت در معماری ایرانی نیز دیده میشود؛ برای مثال در یزد از بادگیر و در نقاط گرمسیری کشور شاهد معماریهای دیگری هستیم. همانطور که در ضوابط طراحی نمای شهرداری نیز در چند سال گذشته آمده است طراحی نمای شهری باید با نماهای اطراف، فرهنگ منطقه و … مثلا از این جهت می توان گفت که نمای بیرونی ساختمان مهم ترین بخش ساختمان است چرا که نمای ساختمان چهارچوبی برای طراحی سایر قسمتهای ساختمان است و با هزینه و توجه به نمای بیرونی ساختمان می توان باعث بالا رفتن ارزش مادی ساختمان به دلیل جذابیت نمای بیرونی شد .

دیدگاهتان را بنویسید