طراحی نمای ساختمان لبخند توسط BIG – 4 Architecture Studio

زیبایی و جذابیت سنگ طبیعی در نمای ساختمان با این شکل و فرم بسیار خاص است. زیبایی و جذابیت نمای هر ساختمان، ذهنیت شما از فضای داخلی آن را شکل میدهد. در نمای ساختمان از متریالهای متفاوت استفاده میشود که هر کدام از آنها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. کلینیک لیزر موهای زائد در غرب تهران؛ بهترین انتخاب کدام است؟ برای ماندگاری و دوام یک اثر، پوسته ی آن نقش اصلی را بر عهده دارد، در مورد ساختمان نیز این بحث صادق است. استفاده از سنگ طبیعی برای نمای رومی هزینه بیشتری دارد. معمولا برای طراحی نمای ساختمان رومی و سبک نمای کلاسیک به همراه سنگهای طبیعی یا سیمان استفاده میکنند.

سنگهای آهکی و آذرین از نمونه سنگهای طبیعی قابل استفاده در نمای ساختمان هستند. رزینها پس از خشک شدن و ساب خوردن مانند سنگ صیقلی شده و مقاومت خوبی را از خود در مقابل شرایط جوی نشان میدهند، اما پشت سنگ که با دوغاب سیمان در تماس خواهد بود نیز دارای خلل و فرج میباشد که هنگام دوغابریزی، دوغاب سیمان در خلل و فرج پشت سنگ نفوذ کرده و عامل پیوند بین دوغاب و سنگ میگردد و این پدیده در سنگهای تراورتن مانع جدا شدن سنگ از دوغاب میگردد. اگر می خواهید مفهومی بهتر از نما و ساختمان خود داشته باشید، می توانید از حجم و یا پرسپکیتو استفاده کنید.

ارتودنسی یا کامپوزیت؟ برای دندان شما کدام بهتر است؟ ولی از طرف دیگر نورپردازی فضاهای داخلی ساختمانی به گونه ای دیگر انجام می شود. عایق بودن نسبت به سرما و گرما: مصالح مختلف ساختمانی ضریب انتقال حرارت و ظرفیت گرمایی ویژه مختلفی دارند و در نتیجه عملکرد حرارتی متفاوتی خواهند داشت. در ادامه اصلیترین مصالح مورد استفاده برای نمای ساختمان را معرفی میکنیم. طراحی نمای ساختمان با سنگ و آجر بسیار حس و حال خوشی دارد. حس و حال سنگ های طبیعی در نما بسیار جذاب است. سنگ صیقل داده نشده با زبری طبیعی ناصاف به همراه بافت نامنظم و ناقصی که دارد، نسبت به شیشه حس بهتری را منتقل میکند.

نا گفته نماند در خارج از ایران این نما با رنگ استاتیک تولید شده که از خواص آن عدم جذب ذرات معلق می باشد که بدلیل مقرون به صرفه نبودن این شیوه رنگ آمیزی در ایران انجام نمی پذیرد. ایسنا/قم استاد دانشگاه علم و صنعت ایران با اشاره به اینکه باید دخالت کارفرماها در طراحی نما حذف شود، گفت: زمانی که معماران از یوق سلطه کارفرماها خارج شوند قطعا شاهد نماهای با اصالتی در سطح شهر خواهیم بود. اگر کاتالوگ نماکاری ساختمان یک گروه طراحی و اجرای انواع نما را بررسی کنید، حتما از تنوع و انعطافپذیری خدمات آنها تعجب خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید