طراحی نمای ساختمان مسکونی، مجتمع و .. – طراحی نما

در این روش، سیمان و ماسه با پودرهای رنگی از سنگهای مختلف با دانه بندی متفاوت (تا قطر ۵ میلیمتر) آمیخته و به صورت تخته ماله ای به نمای ساختمان اندود می شد. سپس با پاشش آب با فشار زیاد، سیمان رویه شسته شده و دانهه های پودر سنگ نمایان می شد. اکسپندد متال یا استرچ متال به صفحات فلزی (آهن، آلومینیوم، استیل، برنج و مس) گفته می شود که ضمن طی نمودن فرآیند تولید با روش ویژه ای تحت برش و سپس کشش قرار می گیرند. نمای سرامیک به دو روش نصب خشک و نصب تر انجام می شود.

طراحان نمای ساختمانی برای نماهای ترکیبی از دو یا چندین متریال متنوع به عنوان نمای بیرونی ساختمان استفاده می کنند. نمای سنگی رومی نمونه ای از زیباترین نماهای ساختمان می باشد. برای طراحی نمای سنگی پایدار و با امنیت بالا، بهتر است در شروع کار مفاهیم مربوط به وزن و ویژگی های سنگ ها را بدانید.

گرانیت سنگی است که به سختی تراش داده می شود و از کریستال های در هم تنیده ساخته شده است. سنگ لوح یکی از سنگ های دگرگون شده ای است که به راحتی تراش داده میشود و برای طراحی نمای ساختمان مسکونی و دیوارهای داخلی خانه به کار می رود.

اما نمای ساختمانی رومی در ایران بیشتر برای ساختمان های مسکونی به کار می رود. در کنار اجرای یک طراحی زیبا، نورپردازی نما نیز می تواند به زیبایی هرچه تمام تر نمای ساختمان و نمای خانه یاری کند. این نما به دلیل استفاده از سنگ های درخشان آهکی و نورپردازی وسیع در شب، جلوه ای زیبا از خود به نمایش می گذارد. سنگ ها همان طور که رنگ های مختلفی دارند، در نقش و طرح های مختلفی نیز یافت می شوند. دلیل این که نمای رومی به شدت مورد محبوب عوام واقع شده است را می توان در حس تجمل و شکوهی که این نما به بیننده القا می کند یافت.

دیدگاهتان را بنویسید