طراحی نمای ساختمان مسکونی و معرفی بهترین متریال – Actteam.ir

زیرا با طراحی یک نمای زیبا، ارزش زیادی بر این ساختمان ها افزوده می شود و جذابیت بصری آن ها را دوچندان می کند. استفاده از یک عنصر شاخص، با هدف ایجاد تاکید در یکی از قسمت های نما انجام می شود تا به این شکل یکنواختی طرح از بین رفته و جذابیت بصری بیشتری ایجاد شود.

در ارتباط با مزایای سنگ سمنت پلاست باید گفت که این نمای سنگی در مقایسه انواع نمای ساختمان مشخصات فنی بالاتر، وزن کمتر نسبت به سنگهای طبیعی، تنوع طرح، ترکیب رنگی زیاد و چسبندگی بالاتری را به بدنه ساختمان دارد. طراحی این عنصر یا بخش شاخص باید به نحوی صورت گیرد که در عین ایجاد تمایز و برجستگی، همخوانی و تناسب آن با فرم کلی نما حفظ شود. نانو نما پوششی کاملا نامرئی می باشد که می تواند به حفظ سطوح مختلف یاری کند.

سطح مالی کارفرما یکی از مهمترین موضوعاتی است که یک مهندس معمار قبل از طراحی می بایست به آن توجه کند . طراحی نمای ساختمان مسکونی اگر به زیبایی و درستی انجام شود، نه تنها در خرید خانه و فروش آن بسیار تأثیر گذار خواهد بود، بلکه نشان گر سلیقه، هنر، دانش و ابتکار کارفرما و طراح پروژه است. فرض کنید شما زیبا ترین و اصولی ترین نمای ساختمان را بدون در نظر گرفتن بودجه کارفرما برای اجرا طراحی کرده اید ! وی در پاسخ به این سوال که معاونت شهرسازی و معماری چه برنامهای برای ساماندهی سیما و نمای شهری پایتخت دارد؟

به عبارت دیگر یک نمای پیوسته نمایی خواهد بود که بتوان آن را به عنوان یک کل دید و نه مجموعه ای از فرم های پراکنده که هر کدام ساز مخصوص به خود را می زنند. این نما در طراحی نمای ساختمان به ندرت مشاهده می شود و افرادی که تمایل دارند، برای نمای ساختمان خود هزینه ی زیادی را پرداخت کنند، می توانند از این نمای ترکیبی استفاده کنند. اما برای اعلام قیمت طراحی نمای ساختمان بهصورت کاملا دقیق، شرکت یا گروه طراحی باید متراژ و سایر شرایط ساختمان را بررسی کند، و متریال مدنظر شما را بداند.

دیدگاهتان را بنویسید