طراحی نمای ساختمان مسکونی

پنهان کردن منبع نور به گونه ای که فقط خود نور دیده شود و نه منبع آن. البته در نورپردازی نمای بیرونی ساختمان با ریسه نیز باید توجه کرد که چراغ ها به گونه ای قرار نگیرند که نور آنها به داخل پنجره ها بتابد و موجب آزار افراد در منزل شود. نماهای شیشهای انواع مختلفی دارد که میتوانیم از انواع آنها به کرتیل وال، اسپایدر، نماهای دو پوسته شیشهای و فریم لیس اشاره کرد. یکی دیگر از انواع نماها که قابل پیاده سازی در نمای ساختمان می باشد مونولیت است . شما می توانید برای خرید انواع محصولات نورپردازی نمای ساختمان، خرید روشنایی های مناسب نورپردازی نمای ساختمان و همچنین اطلاع از اصول نورپردازی نما به سایت لایت هوم مراجعه نمایید و با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهید.

چراغ های دکوراتیو که روی بخش از سازه تمرکز دارند و برای نورپردازی نمای ساختمان استفاده نمی شوند. مثلا اگر روی ساختمان شما مجسمه یا المان زیبای دیگر قرار دارد با استفاده از چراغ های دکوراتیو می توان تمرکز نوری روی ان ایجاد کرد. ریسه های ال ای دی رنگی که برای خط کشی نوری ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند رنگ های مختلف داشته باشند. وال واشرهای ال ای دی که می توانند در قسمت های بالایی یا پایینی ساختمان قرار بگیرند و نوری ملایم را با رنگ های دلخواه روی ساختمان مورد نظر شما منتشر کنند.

آجرهایی که در ساخت نما بکار می روند بسیار محکم و مقاوم هستند این آجرها در رنگ ها و ابعاد متعدد در کوره ها آماده می شوند و کاملا نسوز هستند . اما این اصول تا امروز در روند نوگرایی معماری قزوین مغفول و حتی منکوب واقع شده­اند. Sver Fenn هنگام طراحی بال شمالی در ونیز ، عناصر معماری اسکاندیناوی را به روشهای غیرمعمولی در اختیار داشت. شکل زیر نور پرتابی رنگی با برد بالا و زاویه تابش کم در نورپردازی نمای ساختمان را نشان می دهد. عدم مزاحمت نورپردازی ساختمان برای فضای داخل، در نظر گرفتن طول برد نور و تقویت آن در محل های مورد نظر.

شما می توانید برای نورپردازی نمای ساختمان با پروژکتور دست ساز به همین لینک مراجعه نمایید و از پروژکتورهای دست ساز لایت هوم استفاده کنید. اگر شما قصد دارید ستون های ساختمان خود را نورپردازی نمایید می تواند جت لایت نورپردازی ساختمان (نورپردازی نما) را تهیه کرده و در قسمت پایین ساختمان خود به صورت روکار نصب کنید. داشتن نمایی که عملکرد حرارتی خوبی داشته باشد مستقیماً مصرف انرژی را تحت تأثیر قرار میدهد لذا در نمای ساختمان، استفاده از مصالحی که ضریب انتقال حرارتی کمتری دارند، باید مورد توجه قرار گیرد. می توانند با داشتن تنوع رنگی بالا زیبایی و جلوه خاصی به ساختمان مورد نظر شما ببخشند.

دیدگاهتان را بنویسید