طراحی نمای ساختمان – مهندسین مشاور B1M.ir

هرگونه اشتباه در اجرای زیرسازی منجر به خرابی نما و رخداد دیگر مشکلات می شود. جذب گرد و غبار و ایجاد ترک و شکستگی در سیمان از جمله معایب این نوع نما است. البته این فرایند میتواند تأثیر مثبتی در جلـوگیری از ورود انـرژی تابـشی مستقیم داشته باشد و آن را خنثی کند. “فرم از عملکرد پیروی می کند” به این معنا که طراحی بیرونی ساختمان باید مستقیماً تحت تأثیر هدف و کاربری ساختمان باشد. به طوری که شیشه ی ساده در قسمت داخلی ساختمان و شیشه های رنگی در جداره ی بیرونی به کار برده شوند. انواع سنگ نمای ساختمان چیست و هرکدام چه ویژگیهایی دارند؟

این نوع یکی دیگر از روش های اجرای نمای آجری است اما به جای ملات از تجهیزات فلزی همچون ریل برای اتصال آجرها استفاده می شود. به کارگیری مصالح در نماهای ساختمانی به عواملی از جمله اقلیم وشرایط آب و هوایی منطقه، فرهنگ مردم،مصالح بومی منطقه و غیره وابسته است.ما برای انتخاب مصالح یک نمای ساختمان از مصالح به روز و متناسب با معماری ساختمان استفاده می کنیم.همچنین در انتخاب مصالح برای نمای ساختمان باید به یکپارچگی و تاثیر مصالح در کنار هم توجه می شود. با این روش هم از هویت معماری ایرانی نگه داری می کنیم و هم نیاز قشر مرفه را برای داشتن یک نمای رومی مجلل برآورده خواهیم کرد.

فضای ما بین دو پوسته حدود ۷۰ سانتی متر است و این دو پوسته از طریق یک مسیر باریک به یکدیگر وصل می شوند و به پنجره ها اجازه ی باز شدن می دهند تا تهویه ی مناسبی در فضای داخلی ساختمان صورت گیرد. با توجه به این فاکتورها در این نوشتار قصد داریم ۸ نوع متریال کاربردی در نمای ساختمان های تجاری، مسکونی و ویلایی را با هم مرور کنیم.

با تغییر سبک زندگی قشر مرفه جامعه، این سبک نیز محبوبیت بیشتری پیدا کرد. ویژگی متمایز کننده ی این ساختمان مسکونی با سبک مدرن این است که با توجه به اعمال نیروها از طرفین سایت، فرم خود را تغییر می دهد. همچنین اعمال این نیروها باعث تغییر در بعد سوم می شود و ساختمان را از حالت یکنواخت و دوبعدی خارج می کند.

دیدگاهتان را بنویسید