طراحی نمای ساختمان و اجرای نما – شرکت الیت (Elite)

در این حالت استفاده از رنگ میتونه تغییرات فوق العاده ایی رو ایجاد کنه و زیبایی زیادی رو به نما ببخشه. در اجرای نما علاوه بر جنس مصالح و طراحی نما، به چه مواردی باید توجه کرد؟ این نوع مواد علاوه بر زیبایی، قیمت مناسبی نیز دارند. جهت دانستن این که مناسبترین سنگ برای نمای ساختمان چیست ابتدا باید بدانیم که چه نوع سنگهایی برای نما وجود دارند و دارای چه ویژگیهایی هستند که آنها را برای ما مناسب ساخته است .

قسمت بعدی که در بازسازی نمای خانههای قدیمی باید مورد توجه قرار بگیره، دربهای ورودی هستن. گاهی اوقات هم نمای ساختمان قدیمی زیبایی خودش رو داره اما به دلیل گذر زمان فرسوده شده و کهنه به نظر میاد. برای بازسازی نما باید پنجرههای بزرگ در نظر گرفته بشه تا محیط رو فوق العاده جذاب کنه. اگه ورودی خانه با پله ساخته شده، بهتره که پلهها بزرگ باشن و در کنار اونها از ستون هایی استفاده بشه که فضا ورودی رو با شکوهتر کنه.

استفاده از پنجره یکسره جهت باکس راه پله ممنوع است. کفپوش محیط اطراف خانههای قدیمی هم جزئی از زیبایی نمای خانه محسوب میشه. برای بازسازی نما به سبک جدید، باید خانه قدیمی را به جای تک قسمتی به بخشها و قسمتهای بیشتر تبدیل کرد. مزیت این کار، هزینه بسیار پایین اون نسبت به سایر تغییرات بازسازی هست. ورودی خانه و پله ها هم بسیار مهم هستن. از جمله مواد ابتکاری ، ما به فولاد اشاره می کنیم که به لطف کاهش هزینه های آن و توانایی انطباق حتی در پروژه های بسیار بلند پروازانه با خطوط بسیار خاص ، در سالهای اخیر کشف شده است.

ساختار سنگ دهبید مناسب قرار گرفتن در فضاهای خارجی و در معرض تابش نور خوشید و بارش برف و باران نیست. نام دیگر این سنگ سنگ خارا است اما در صنعت سنگ و ساختمان، بیشتر با عنوان گرانیت شناخته می شود. نما در عمل درون ساختمان را از بیرون و فضای خصوصی را از فضای عمومیجدا میکند. بنابراین برای بازسازی نمای ساختمان قدیمی، دیوارهای آجری باید خراب بشن و فضا بازتر بشه.

دیدگاهتان را بنویسید