عکس ها با کیفیت بالا تهیه شده اند

مصالح نما در رنگ، شکل، زبری و خشنی نما تاثیر میگذارد. نمای هر ساختمان موثر در مجموعه شهری است که در آن حضور دارد و این تاثیر را در بدنه خیابانها یا میدانها که در آن قرار گرفته است، میگذارد. جداسازی عناصر افقی و عمودی تاثیر کلی در نما دارد.

نمای هرساختمان نشان دهنده ی هویت آن بنا می باشد و تاثیر زیادی برارزش های مادی و معنوی ساختمان دارد. نکته دیگری که از اهمیت زیادی برخوردار است این است که شما باید در مورد سبک های مختلفی که برای نمای ساختمان خود مد نظر دارید، اطلاعات کافی کسب کنید و به دقت آن را مورد مطالعه قرار دهید.

در سنگ نمای رومی از سنگ مرمر، سنگ تراورتن و سنگ گرانیت استفاده می شود که هر کدام زیبایی و ویژگی های منحصر بفرد خود را دارند. در رابطه با تعاونیهای مسکن نیز به دلیل وضعیت مالی ضعیف سازندگان و اینکه ساکنان و مالکان بهدنبال فروش ساختمان نیستند، ساختمان بدون انجام عملیات تکمیلی نظیر نماسازی مورد استفاده قرار میگیرند و یا با کمترین هزینه و بدون طراحی نما، حجم و کالبد ساختمان رها میشود.

عملکرد غیر وابسته در هنگام زلزله: با توجه به اینکه این ورق ها به صورت ثابت به نمای ساختمان متصل نمی شوند، هنگام وقوع زلزله ورق ها در جای خود حرکت کرده و امکان فرو ریختن آنها به حدأقل می رسد. برای اینکه نمای ساختمان حریم خصوصی ساکنان خود را حفظ کند باید نسبت به خیابان بستهتر و محفوظتر باشد. ناتوانی در پاسخگویی به این مساله، باعث شده وضعیت نامطلوبی همچون بیمسکنی، بد مسکنی و تنگ مسکنی برای بسیاری از اقشار جامعه به وجود بیاید. نماها میتوانند از نظر مصالح نیز با یکدیگر متفاوت باشند. نمای سنگی از جمله نماهای لوکس است که همواره زیبایی و جذابیت خود را در طول زمان های مختلف به نمایش می گذارد و با استفاده از انواع سنگ ساختمانی اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید