قیمت طراحی نمای ساختمان و انواع نماکاری (سیمانی، رومی، سنگی) – خدمت از ما

اگر همین ترکیب را با دانههای ریز تهیه کنید، سیمان ماهوتی نام دارد. در اجرای نما سیمانی ساختمان از سیمان سفید، سیاه یا سیمان رنگی استفاده میشود که هرکدام زیبایی خود را دارد. اما کمیته تایید نما و ضوابط این کمیته چیست و چرا این کمیته به وجود آمده است؟ همچنین در این سیستم دسترسی برای مراقبتهای دورهای به خصوص در ساختمانهای مرتفع وجود دارد ولی این سیستم برای خانههای مسکونی کم ارتفاع، پرهزینه است و معمولاً مورد استفاده قرار نمیگیرد.

در نمای کلاسیک معمولاً از متریال سنگ استفاده می شود. نمای خشک دارای انواع گوناگونی از جمله نمای سنگ خشک، سرامیک خشک، نمای آلومینیوم کامپوزیت، چوب و … نمای سرامیک به دو روش نصب خشک و نصب تر انجام می شود. از دیگر مزایای این روش عدم ایجاد ضایعات ساختمانی است.

مزیت دیگر این روش پیوند مستحکم مصالح نما به جداره اصلی ساختمان است که احتمال سقوط مصالح را کاهش میدهد. براساس ضوابط مربوط به نماسازی، رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از سنگ الزامی بوده و امکان استفاده از هر نوع رنگ سنگ در ساخت نما امکان پذیر نمی باشد. هر یک از این نوع سنگ، زیبایی خاص خود را دارند. نمای ساختمان یکی از اصلی ترین قسمت های ساختمان می باشد که به افزایش و یا کاهش قیمت ساختمان کمک زیادی می کند. یکی از محبوب ترین نما ها، نمای سنگ رومی است. چوب یکی از مواد طبیعی است که عایق مناسبی در برابر گرما و سرما است.

اما در حال حاضر کاربرد مواد شیمیایی خاص بر روی چوب نما این متریال را در مقابل رطوبت، انواع حشرات و کپک محافظت می کند؛ در نتیجه عمر مفید بالایی دارد. بعد از اینکه مواد کاملا خشک شد، در اندازه و ابعاد دلخواه برش زده می شود. از طرف دیگر اجرای این نما نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی ندارد و عمر مفید بالایی دارد. همچنین برخی از ساختمان های ویلایی نیز از شیشه به عنوان نما استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید