مدل های نمای بیرونی ساختمان + شیک ترین نمای بیرونی مدرن و کلاسیک ساختمان

سنگ به عنوان اصلی ترین مصالح در نماهای رومی محسوب می شود، از شاخص ترین سنگهایی که برای نماهای رومی مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به سنگهای تراورتن، سنگ گرانیت و همچنین سنگ مرمر اشاره کرد. این دو ترکیب، دشمن هم محسوب میشدند از قدیم، اما استفاده از ترکیب دوتاشون می تونه قدرت خلاقیت طراحان رو بالا ببره و صد البته که زیبایی بی نظیری رو به وجود خواهد آورد. در این نوع نما میتوان از ترکیب آلومینیویم و شیشه در طراحی نمای ساختمان بهره گرفت.

اگر نمای ساختمان را برای یک مرکز مخابرات طراحی می کنید، انتخاب هوشمندانه رنگ های گرم مانند قرمز و زرد در جزئیات نما عالی خواهند بود. هدف نهایی مهم جلوه دادن نمای ساختمان در شب است. تا اینجا در مورد اهمیت نمای ساختمان، جنس نمای ساختمان و عناصر مهم آن صحبت کردیم. فرهنگ یکی از مهمترین عوامل در به وجود آمدن هویت فرد یا جامعه است که این هویت وجه تمایز یک جامعه با جوامع دیگر است و امروزه موضوع هویت در معماری و شهرسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سبک معماری نما باید در برگیرنده متدهای نوین طراحی، نوع کاربری ساختمان، اقلیم و هویت شهر باشد.

اصول انتخاب مصالح ساختمانی برای نما باید براساس سبک معماری، کاربری ساختمان و مصالح موجود در آن منطقه باشد. سبک معماری چه مدرن و چه سنتی، باید تداعی کننده کاربری و اقلیم منطقه باشد. برخی از سبک های معماری مصالح خاصی را می طلبند، مثلاً آجر تداعی کننده نمای سنتی است که فرهنگ و تاریخ را نمایان می کند.

نمای سنگی به رنگ های خنثی نیاز دارد و نمای آجری به رنگ های گرم و خنثی! در بیشتر موارد، انتخاب رنگ باید شامل رنگ زمینه غالب، یک رنگ تأکیدی و یک رنگ مناسب برای قاب پنجره ها و درب ها است. دست انداز پنجره هایی که به حیاط مشرف هستند چنانچه تا 20 سانتی متر در نظر گرفته شود بسیار زیباتر است از پنجره هایی که دست انداز آن ها 60 سانتی متر در نظر گرفته می شود. بله، درست است که مقاومت آنها نسبت به بتن و سنگ کمتر است اما انواع مهندسی شده کاملاً مناسب استفاده در نما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید