مراحل اجرای نمای ساختمان به ترتیب کدام است؟

البته همچنان ساختمان هایی که به صورت انبوه سازی ایجاد می شوند ، ظاهر بیرونی خوبی ندارند و به همین علت است که استقبال خوبی نیز از آن ها نمی شود. برخی از نماهای ساختمان به صورت خشک یا بدون ملات نصب می شوند. تا در این صورت سیمان و ملات ماسه در پشت سنگ به خوبی نفوذ کند.

به هر حال ممکن است قسمتی از نما به هر علت خراب شود یا حتی بریزد، باید دقت کرد که نمای ملک بعد از ریزش به چه صورت قابل تعمیر است. به دلیل قابلیت شستشویی که این نوع نمای ساختمان دارد، در صورت وجود آلودگی در آن می توان با استفاده از افراد متخصص در کار نماشویی، آن را تمیز کرد. این نوع نمای ساختمان که از معروف ترین آن ها می توان به نمای HPL اشاره کرد، قابل تعویض هستند. این نوع نما را می توان با مواد و مصالح دیگر مانند فلز یا شیشه ترکیب کرد که باعث زیبایی بیشتر نما می شود.

نمای ساختمان نیز همانند موارد دیگر دارای یک سری معایب جزئی است. یکی از مهمترین قسمت های ساختمان که باعث فروش بهتر آن در هنگام عرضه به خریدار ملک می شود ، نمای ساختمان می باشد. کامپوزیت سنگی از مزایایی نمای سنگ طبیعی و نماهای کامپوزیتی به طور همزمان برخوردارمی باشند. نمای ساختمان به مرور زمان کثیف شده و نیاز به تمیزکاری دارد. در روزگاران قدیم با کمبود متریال های مختلف برای طراحی نما، نما همه ساختمان ها به یک مدل و با مواد اولیه آجرهای ساده یا سنگ های یک رنگ بود.

در اعصار مختلف بازشوها به شکل مشابهی در سطح نما قرار میگیرند و تنوع در قرار گیری آنها تابع عوامل داخلی چون بزرگی ساختمان، عریض بودن آن و یا عوامل اقلیمی چون جهت قرارگیری و محل قرارگیری است. نمای ساختمان دقیقا همان بخشی است که در سطح شهر به عنوان یک عنصر تاثیرگذار در زیبایی نقش ایفا می کند و از این رو طراحی آن حائز اهمیت است. در ساخت نمای بیرونی ساختمان های ویلایی باید به ویژگی های فنی بسیار اهمیت داد.مثلا اگر در نقاط سردسیر اقدام به ساخت کرده اید باید از مصالح بسیار مقاوم در برابر سرما و برف بوران استفاده نمایید تا در فصول سرد سال بتواند از هدر رفت گرمای منزل جلوگیری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید