مراحل اجرای نمای ساختمان

مد نظر قرار گیرد.استفاده از کامپوزیت برای نماهای مسکونی توصیه نمی شود. گاهی بر اساس نظر طراح و سلیقه کارفرما ممکن است، در طراحی نمای ساختمان از نمای ترکیبی استفاده شود. بیشتر ساختمانها نمای سرامیک دارند که البته معایب نمای سرامیک کم نیست. ایسنا/قم یک جامعهشناس گفت: هویت خیابانها، محلات و کوچهها که از هویت نمای ساختمانها ساخته میشود، تاثیر مستقیمی بر روند شکلگیری هویت افراد دارد. معمولاً نمای اصلی ساختمان ویژه ساختمان های اداری که در گذر خیابان اصلی واقع شده است از نمای مدرن استفاده می کنند.

استفاده از مصالح با رنگ تیره مناسب تر است چرا که بیشترین میزان انرژی خورشیدی را جذب کرده و باعث تعادل دمایی داخل ساختمان میشود. مصالح در دست یک مهندس معمار با تجربه, خوش ذوق و خلاق میتواند تبدیل به یک پوشش پایدار و ارزشمند بشود. قابل اجراست اما به دلیل مقاومت پایین آن در برابر عوامل مختلف در مدت کوتاه زیبایی خود را از دست می دهد.

وی با اشاره به اینکه معماری جزو آثار تمدن یک کشور است، گفت: خود معمار به یک حس زیبایی شناسانه رسیده و تلاش میکند آن حس را در یک اثر بروز دهد. یک نمای خلاقانه و زیبا، جدا از بحث نمایش ساختمان، می تواند به عنوان یک اثر معمار ی شاخص و جاودانه نیز شناخته شود.

ضوابط طراحی نمای ساختمان : طراحی نمای ساختمان باید بر اساس ضوابط مهندسی صورت گیرد. در این شرایط نمای ساختمان باید در تراز نمای ساختمان های مجاور صورت گیرد و در صورت پیش آمدگی نما ملزم به بررسی میزان خلافی در کمیسیون ماده 100 هستید. با موگوود همراه باشید تا در مورد تمام آنچه که کنجکاو هستید آگاه شوید. قیمت انواع نمای ساختمان : طراحی نمای ساختمان با توجه به متریال کاربردی ، ابزار و مواد و مصالح دارای قیمت های کاملا متفاوتی می باشد که با توجه به نوع مصالح و متراژ نما تعیین می شود . سبک نمای ساختمان (نمای مدرن، کلاسیک، ترکیبی یا سنتی)مهمترین عامل در تعیین هزینه تمام شده نماست.

دیدگاهتان را بنویسید