مزایا و معایب نما

زهرا نژاد بهرام رئیس کمیته معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در گفتوگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت نمای ساختمانهای پایتخت و برگزاری نخستین همایش فصلی کمیته نمای مناطق گفت: به علت آشفتگی به وجود آمده در نمای ساختمانهای پایتخت کمیته نما تشکیل شد تا از رفتار سلیقههای سازندگان در طراحی و اجرای نمای ساختمان جلوگیری شود. به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در همایش تجلیل از حافظان ابنیه تاریخی گفت: امروز به عنوان روز هنر و معماری و شهرسازی نامگذاری شده است و باید اعلام کنم پویشی در حوزه نماهای شهر تهران تشکیل شده و دلیل آن هم این بود که در کل کشور در فرآیند صدور پروانه تا دوره چهارم شورا به موضوعی، چون نماهای شهری توجهی نشده است.

مساحت دیوارهای این ساختمان ۳۷۱۶ متر مربع خواهد بود. شاید جالب باشد که بدانید، هیچکس دقیقا خبر ندارد که این نوع عکاسی در چه سالی وارد عرصه عکاسی شده است و اینگونه همگان را تحت تاثیر قرار داده است، اما با توجه به اطلاعات موجود امروز باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا گذری کوتاه بر عمر عکاسی معماری و پدر آن داشته باشد.

او بیش از 30 تجربه در طراحی و ساخت ساختمان در تهران و شمیران را در کارنامهاش دارد. او درباره نما و معماری برخی از برج های بلند در شمال تهران می گوید: «برحسب تجربیاتی که طی چند سال اخیر از ساخت ساختمان در شمال تهران کسب کرده ام در محدوده شمیران باید پروژه ها را به گونه ای بسازیم که با موقعیت جغرافیایی منطقه همسو باشد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، معماری با عناصر متفاوت و گاه متضاد؛ این مشکل هویت معماری تهران است که طی چند دهه ساختوساز پرشتاب، بیبرنامه هم نبوده؛ برنامه داشته ولی اجرا نشده است.

همانطور که قبلا” به آن اشاره کرده بودیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرسازی و معماری، بررسی آماری نشان دهنده افزایش جمعیت در شهر های بزرگ بوده که این روند صعودی همچنان بر قوت خود ادامه دارد . به گزارش قدس آنلاین وبه نقل از پایگاه خبری شهرداری کرج، احدالله احمدی پرگو با اشاره به تشکیل کمیته نما در مناطق دهگانه شهردای کرج اظهار کرد: این آیین نامه به مناطق دهگانه ابلاغ شده و هر منطقه موظف به راه اندازی این کمیته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید