معرفی ، انواع و نحوه اجرای رنگ نمای ساختمان – رانا کیمیا فام

این گونه نماها بخاطر معماری تقریبا پیچیده و مصالح ساختمانی گران قیمت مانند سنگ های طبیعی مرمر، گرانیت و ترواورتن به گونه ایی در تصور عموم مخصوص ساختمان های لوکس و طبقه مرفه جامعه است در صورتی که این گونه طرح ها در بسیاری از ساختمان ها و آپارتمان های امروزی کم و بیش استفاده می شود.

گوناگونی در رنگ و طرح. در طراحی نمای آپارتمان به سبک مدرن نیز از اشکال هندسی ساده، خطوط صاف و یا واضح،ترکیب اشکال به صورت نامتقارن، بام های مسطح، طرح های باز و آشکار استفاده می شود و ترکیب این طراحی با متریال مدرن روز مانند شیشه، فلز، بتن و… در حال حاضر می توان با مشاهده نمای کامپیوتری ساختمان طرح آن را پسندیده و سپس اقدام به ساخت نمود. در این نوع نما از سنگهای تراورتن، مرمر، گرانیت و برخی مواقع هم از سیمان سفید استفاده میشود. در این سبک استفاده از تزئینات و جزئیات به حداقل می رسد.

به همین دلیل شهرداری تهران در بسیاری از مناطق استفاده از آجر را در نما اجباری نموده است و درصدی از نما می بایست آجرهای نمای نسوز استفاده شود. برای طراحی نما باید به سبک فضای شهری و همچنین سبک معماری و طراحی داخلی بنای خود توجه کنید که مطابق با یکدیگر باید انتخاب شوند. رنگ نمای ساختمان آکریلیک به عنوان یکی از پر فروش ترین رنگ های موجود در بازار می باشد که جهت پروژه های مرتبط با پوشش دهی سطوح بیرونی یا exterior مورد استفاده قرار می گیرد. نما، اولین جزء در ارتباط با مخاطب است که باید از تمامی جهات زیبایی شناختی مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب نمای ساختمان وجود دارد، انتخاب نمای ساختمان متناسب با مجموعه ساختمان هایی است که در محل ساختمان شما وجود دارند. نمای ساختمان یکی از اصلی ترین ارکان معماری ساختمان می باشد. محدوده پایانی ساختمان باید معنای اتمام ساختمان را با خود داشته باشد و طبقه همکف ساختمان را با خود داشته باشد و طبقه همکف ساختمان باید مفهوم نشستن ساختمان بر زمین را برساند. معماری مدرن یک سبک جهانی است که با توجه به انقلاب صنعتی و افزایش سرعت ساخت و ساز به وجود آمد و طرفداران زیادی در طی سال های متمادی پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید