معرفی انواع نمای ساختمان – آخرین خبر

تمام سازه هایی که از سبک نمای اسلامی بهره برده اند، از وحدت و هویت یکسانی برخوردار هستند. آرمن طرح و نما، با بهره گیری از بهترین مهندسین فعال در حوزه طراحی نما و فضای بیرونی، خلاقانه ترین و جذاب ترین طرح های به روز نمای بیرونی را متناسب با خواست و سلیقه مشتری، برای انواع نمای ساختمان ارائه می نماید.

نمای چوبی ترموود یا ترموود نما یکی از زیباترین و مقاوم ترین نماهای چوبی است. نما که در اصطلاح قدیمی به روکار نیز معروف است به هر آن چیزی گفته می شود که جلوتر از بقیه المان ها قرار دارد و در نگاه اول دیده می شود. فراز اصلی ساختمان یا جلویی ترین قسمت از یک بنا، نما نام دارد که البته گاهی اوقات به بعضی دیگر از فرازها نیز نما اتلاق می گردد. البته از این نوع نما بیشتر برای ویلاها استفاده میشود.

نکتهای که باید دقت داشت این است نماهای سنگی اغلب در یک سبک و معماری کلاسیک به کار برده میشوند البته ترکیب آنها با سایر مصالح مانند چوب و فلز میتواند تا حدودی جنبه امروزیتر و مدرن به آن بدهد. هدف کلی معماری مدرن این است که برای انسان سکونتگاه جدیدی تدارک ببیند. در معماری نیز چنین است، بدین معنی که اولین تصویری که افراد در مواجهه با یک ساختمان می بینند، نمای آن است، بنابراین نمای ساختمان می تواند اولین نتیجه گیری ها را در ذهن بیننده نسبت به آن بنا ایجاد کند و به همین دلیل نمای ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در زبان فرانسوی به فضای خارجی گفته می شود که از ویژگی های ظاهری معماری برخوردار است و اغلب اوقات با استفاده از المان های تزئینی و زینتی مشخص می گردد. همچنین ساختمان هایی وجود دارند که از فناوری برای جمع آوری آب باران و همچنین ذخیره انرژی خورشیدی استفاده می کنند. در این روش باید از نیروی متخصص استفاده شود اما میتوان به کارگرهای ساده هم آموزش داد. اصولاً د اجرای نمای شیشه ای از شیشه سکوریت و یا شیشه رفلکس استفاده می گردد. با این حال، تمامی قیمتگذاریها برای هزینه نمای ساختمان (طراحی و اجرا) پیش از انجام پروژه تعیین شده، و برای هر مرحله از کار هزینههای شفافی اعلام میشود.

دیدگاهتان را بنویسید