معرفی مهمترین انواع نمای ساختمان+ معایب و محاسن هرکدام – سرویس چوب آشیونه

برخی از سبک های معماری مصالح خاصی را می طلبند، مثلاً آجر تداعی کننده نمای سنتی است که فرهنگ و تاریخ را نمایان می کند. تمامی این موارد بر قیمت نهایی که یک کارفرما برای طراحی بیرونی ساختمان استفاده می کند اثرگذار بوده و به طور کلی باید گفت که کلیه ی ابزار و مصالحی که در حین اجرای طراحی نما به کار برده می شود، متراژ کل ساختمان، نوع طرح انتخابی (مثلا نمای رومی به دلیل استفاده از سنگهای تراورتن که با کیفیت و جلوه ی خاصی و مجللی به ساختمان می دهد، نسبت به سایر نماهای دیگر هزینه بر بوده است) دستمزد کارفرما و کارگران ساختمان نیز از عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهایی نمای ساختمان است.

نما حاکی از موقعیت فرهنگی سازندگان ساختمان است و نشانگر میزان نظم طرح ساختمان، امکانات و ذوق تزیین و خانه آرایی طراح و مالک است. سبک معماری نما باید در برگیرنده متدهای نوین طراحی، نوع کاربری ساختمان، اقلیم و هویت شهر باشد. شهرداری هر منطقه باید علاوه بر دیدگاه اصلی به تاثیر نوع نمای انتخابی بر رفتار و هویت انسانی و روحیه افراد نیز بپردازد. اجرای آهن کشی یکی از مهمترین مراحل اجرای نمای ساختمان است که بر کیفیت و ماندگاری نما تاثیر بسزایی می گذارد.

بهکارگیری از نمای ترکیبی در ساختمان سبب شده که نمای ساختمان بسیار زیبا و همچنین خاصتر شود و علاوه بر این موارد هزینهای که کارفرما برای نمای ساختمان متقبل میشود، نیز تا حد زیادی کاهش مییابد. شما می توانید با ترکیبی از ابزار مدل سازی، سطحی و مشبک، مدل های واقع گرایانه ای را از نما ایجاد کنید.

می توانید یک کنتراست مناسب از رنگ ها را ایجاد کنید، مثلاً رنگ سفید را با رنگ چوب تیره مخلوط کنید. باید توازنی بین نور و تاریکی جهت برجسته کردن عناصر معماری ایجاد شود. توجه داشته باشید که نور بهکاررفته در نما نباید خیلی خیرهکننده باشد و باید ویژگیهای نما و ساختمان را برجسته کند.

دیدگاهتان را بنویسید