مقایسه انواع نمای ساختمان و مصالح به کار گرفته شده در آنها

استفاده از پوشش نمای نانو در مقایسه انواع نمای ساختمان موجب میشود تا طول عمر ساختمان نیز افزایش یابد. البته آجر و سنگ نیز در همه اقلیم ها قابل استفاده است اما انتخاب نوع سنگ مهم است . از کاربردیترین سنگهای به کار رفته شده در نما میتوان سنگ تراورتن با تنوع طرح و رنگ بیشمار را نام برد که جایگاه بسیار ویژهای در طراحی نما پیدا کرده است. در بخش حریم خصوصی: هر چیزی که در سند مالکیت یک واحد آپارتمان به شکل واضح به اسم شخص مالک ثبت گشته است به عنوان بخش خصوصی ساختمانی به شمار می رود.

مقاومت و دوام بالا از جمله ویژگیهای مهم نماهای ساختمانی محسوب میشود. این نماها از نماهای قدیمی محسوب میشود و امروزه کمتر در شهرها مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع نماها اغلب در ساختمانهای فرهنگی مورد استفاده قرار میگیرد. در این نوع از نما مصالحی چون استنلس استیل، آلومینیوم بی رنگ، مس، گالوانیزه مورد استفاده قرار میگیرند. نمای ساختمانها بر نمای کلی شهر بسیار تاثیرگذار است و از این رو این مسئله جزء دغدغههای مسئولین ذیربط به شمار میآید. نمای فلزی ساختمان: در عصر حاضر طراحی نمای ساختمان جزء اولویتهای معماران به شمار میآید.

مزیت دیگر این نما حفظ رنگ است که طی سالیان دراز نیازی به تجدید رنگ نخواهد بود و طراوت و شادابی رنگ باقی خواهد ماند. بنابراین، با توجه به شرایط محیط و آب و هوا، رنگی را انتخاب کنید که بتوانید مطمئن باشید سالها به روی دیوارهای خارجی خانه باقی میماند. با توجه به سلیقه ی صاحب ملک و شرایط آب وهوایی شهر محل سکونت، سبک های مختلفی از نما نظیر: نمای مدرن، نمای بومی، نمای آجری، نمای کلاسیک یا رومی و فایبرگلاس می توانند برای این ساختمان ها اجرا شوند. مثلاً امکان تابش نور به داخل و یا امکان استفاده از چشمانداز بیرون وجود داشته باشد.

ماندگاری بالا و کیفیت خوب این سنگ و در دسترس بودن معادن سنگ تراورتن باعث شده است که قیمت مناسبی داشته باشد و به وفور مورد استفاده قرار بگیرد. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهرنوشت، امینی تصریح کرد: زیبایی، آرامش روحی و روانی شهروندان و جذب توریست کارایی نمای ساختمانهاست که باید مورد توجه قرار گیرد. معماران و سازندگان با توجه به عواملی مانند شرایط جغرافیایی، سلیقه افراد، بودجه و عوامل دیگر نوع نما را برای ساختمان مورد نظر انتخاب میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید