مهندسی نما چیست؟

با اینکه طراحی نما به صورت مدرن بر ویژگی هایی مانند سادگی تاکید دارد. از چه رنگ هایی در ساختمان های اطراف استفاده شده است؟ تاریخچه نمای ساختمان بر میگردد به زمانی که خانه ها به ساختمان تبدیل شد. با توجه به پروفایل متخصص و نظرات مشتریان پیشین آنها میتوانید بهترین فرد را انتخاب کنید و پس از مشورت و بررسی، کار طراحی و اجرای نمای ویلا یا ساختمان مسکونی را به آن بسپارید. نمای ساختمان از یک نوع ماده مانند سنگ تراورتن است یا ترکیبی مانند آلومینیوم یا سنگ؟

نمای آجری از جمله نماهایی است که از گذشته تا به امروز به دلیل ارزان و در دسترس بودن مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته و سازندگان زیادی ترجیح میدهند برای طراحی نما از آجر استفاده نمایند نمای سنگ مانند سنگ مرمری یا سانگ تراورتن نیز از جمله نماهای لوکس به شمار میروند و هیچگاه قدیمی نمیشوند اما هزینهی بیشتری نسبت به سایر مصالح میطلبند. تا انتهای مطالب با ما همراه باشید تا با انواع نمای ساختمانی و مزایا و معایب هر کدام از آنها آشنا شوید. با موگوود همراه باشید تا در مورد تمام آنچه که کنجکاو هستید آگاه شوید.

شرکت معماری آوگون با بهرمندی از معماران و طراحان جوان، توانمند و متخصص در زمینه ی معماری و طراحی نما و همچنین با طراحی نماهای ساختمانی قابل تایید و اخذ تاییدیه کمیته نمای شهرداری آماده ارائه ی خدمات صفر تا صد برای کارفرمایان عزیز و گرامی اش می باشد. سبک های کلاسیک، مدرن و سنتی ایرانی را می توان به عنوان معیار طراحی نما استفاده نمود. از ویژگی های بارز نمای اسلامی می توان به کاربرد قوس، کتیبه، ستون و طراحی های اسلیمی مصالح اشاره کرد. همچنین آنها این اعتقاد را دارند که حفظ بافت تاریخی شهر قسمتی از هویت آن است و سبب جذب توریست و درآمد می شود؛ به عنوان مثال شهر اصفهان یکی از برترین شهرهای ایران از نظر جذب توریست است.

آکوستیک یا آسایشی که باید از نظر صوتی داشته باشیم شامل تعاریف علمی و اندازه گیری های بسیار دقیقی است. البته در حیطه ی معماری یک بنا می توان به سلیقه رفتار کرد اما در واقع وقتی وارد حیطه عمومی می شوید، جامعه حقی بر گردن دارد که باید اجرا شود. بی تردید توجه به معیارهای زیبا هزینه ای بر پروژه تحمیل نمی سازد و عدم توجه به همین امر مهم سازه ای نازیبا را پدید می آورد که امکان اصلاحش نیاز به صرف هزینه ای هنگفت خواهد داشت. اگر سازه اصلی پایدار و ایستا باشد نما هم به طبع آن ایستا است.

دیدگاهتان را بنویسید