نحوه صحیح شستشوی انواع نمای ساختمان

نمای بیرونی ساختمان های ویلایی هماره در معرض شرایط جوی متفاوت از جمله برف و باران، گرد خاک،سرما و غیره قرار دارد پس نیاز است از مصالح ساختمانی با کیفیت و علا در ساخت آن استفاده نمود. در ساخت برخی از نماهای ساختمانی از ملات ماسه و سیمان جهت اتصال مصالح اعم از سنگ،سرامیک یا آجر به ساختمان استفاده می شود. اگر میخواهید فضای لوکس و جذابی داشته باشید، حتما طراحی نمای ساختمان ساده، طراحی نمای ساختمان رومی یا نمای مدرن را در اولویت قرار دهید. نمای بتونی را مشاهده کرد که در آن قاب افقی چوب به طور برجسته نمایش داده شده است.

نمای ساختمان تجاری کاملا با نمای ساختمان مسکونی متفاوت است و حتی در انواع ساختمان مسکونی می توان گفت نمای ساختمان های ویلایی نیز با آپارتمان ها و مجتمع ها و یا ویلا متفاوت است . نیاز است قبل از انتخاب طرح برای نمای ساختمان به بافت، فرهنگ و سنت های منطقه توجه نمایید و طرحی را انتخاب و اجرا نمایید که با محیط اطراف تناسب داشته باشد. همچنین در زمان انتخاب توجه به بافت شهری و موقعیت جغرافیای که ساختان قرار دارد، بسیارمهم است.

موقعیت جغرافیایی و بافت شهری می تواند تاثیر بسیاری در انتخاب طرح و ساخت نمای بیرونی ساختمان های ویلایی داشته باشد. برای ساخت نمای بیرونی ساختمان های ویلایی می توان از انواع طرح ها از جمله کلاسیک، مدرن، سنتی و ایرانی،فولدینگ یا دیکانستراکشن استفاده نمود.انتخاب هر کدام از گزینه های بالا می تواند بر اساس سلیقه،شرایط آب و هوایی، بافت فضای شهریو سلایق و اعتقادات مردم انجام شود.

وی با اشاره به تصویب این ضوابط در کمیته ارتقاء کیفی سیما و منظر استان و ابلاغ آن به سازمان نظام مهندسی استان و شهرداریهای مناطق سهگانه بندرعباس، افزود: این ضابطه به صورت عام به منظور رعایت در ساخت و ساز کلیه ساختمانهای سطح شهر لازم الاجرا شده است. برای طراحی و ساخت بهترین نمای ساختمان بهتر است قبل از هر اقدامی، با انواع طراحی نمای ساختمان آشنا شوید. نمای هر ساختمانی به منزله هویت آن ساختمان می باشد و اولین فاکتوری است که نظر خریدار را می تواند جلب نماید. همه ماها وقتی که وارد یک منطقه می شویم اولین چیزی که به چشم می آید ساختار کوچه ها و طراحی نمای ساختمان های آنجا است .

دیدگاهتان را بنویسید