نمای بیرونی ساختمان به رنگ روشن جذابترین نمای سال – جهان نيوز

در بازار سنگ میتوانید سنگهایی با رنگ روشن، که جهت به کار بردن در این سبک نما قابل استفاده باشند به راحتی پیدا کنید. طراحی نمای ساختمان 3 تا 5 طبقه : در طراحی نمای ساختمان های 3 طبقه ، 4 طبقه و بالاتر باید به جنبه های زیبایی شناختی در کنار نمای قابل رویت از سطح خیابان توجه شود. با این حال، انرژی انتقالی از طریق بازتاب به شیشه های رنگی در ارسـی هـا، تقریباً یک سوم حالتی است کـه نور از شیـشه ی بی رنگ ساطع شود و متاسفانه قسمت زیادی از انـرژی پس از گذشتن از شیشه های رنگی جذب می شود.

جهت و تابش نور خورشید یکی از عوامل مهم بوده که با استفاده از لوور ها و یا طراحی های متفاوت دیگر کنترل می شوند تا ساکنین در منطقه آسایش محیطی مناسبی قرار گیرند.همچنین در نمای ساختمان های مسکونی محرمیت نقش مهمی را در ساختمان هایی که کارفرما به این مسئله توجه ویژه ای دارد، ایفا می کند. یکی دیگر از روش های نماسازی که در دهه های دوم و سوم رواج بسیار پیدا کرد، استفاده از اندودهای سیمانی خصوصاً سیمان شسته در پوشاندن نماها بود. تعمیر و تعویض کردن این نما بسیار آسان است، زیرا اگر قسمتی از نما دچار خرابی شود، بدون آنکه نیاز به تعمیر قسمتهای دیگر باشد، همان قسمت قابل تعمیر خواهد بود.

بنابراین اعمال سلایق شخصی بدون در نظر گرفتن نمای محیط نه تنها به زیباتر شدن ساختمانها کمکی نمیکند بلکه باعث آشفتگی میشود. انقلاب صنعتی و رشد سرمایه داری در اروپا فئودالیسم را از میان برد ولی نه از برادری خبری شد و نه از برابری. رعایت اصول اساسی در اجرای نمای ترموود لازم و ضروری می باشد. وی با بیان اینکه در ساختمانهای قدیمی، محرمیّت و اشرافیّت نداشتن ساختمان ها به همدیگر رعایت میشد، ادامه داد: با نفوذ نماهای غربی این نمادها حذف شد. 2. اجرا کردن این نوع از مصالح به سبک شدن سازه کمک می کند.

مواد کامپوزیت (مرکب یا چند سازه) محصولات مهندسی شدهای هستند که از دو یا چندین ماده گوناگون ساخته شدهاند. نمای کامپوزیت بسیار سبک بوده و باعث کاهش وزن بار مرده سازه میشود. در نمای مینرال از سنگ ریزههای معدنی مانند مرمر، گرانیت و کوارتز ابه کار گرفته میشود. مواد معدنی مذکور در ترکیب با یکدیگر به تنهایی قابل استفاده نیستند و از این رو برای دستیابی به ویژگیهای منحصر بفرد این نوع نما آنها را با انواع رنگهای طبیعی، رزینها و چسبها، مواد مقاوم در برابر اشعه ماورای بنفش و روان کنندهها ترکیب میکنند..

دیدگاهتان را بنویسید