نمای ساختمان|انواع نمای ساختمان+قیمت متریال نما|نمادیزاین

همچنین اعمال این نیروها باعث تغییر در بعد سوم می شود و ساختمان را از حالت یکنواخت و دوبعدی خارج می کند. از ویژگی های این سبک می توان به قوس ها و ستون های تزئینی اشاره نمود. استفاده از چراغ های ال ای دی تزئینی جهت نورپردازی ساختمان امروزه گسترش زیادی یافته است.

رئیس سابق شورای شهر تهران با اشاره به اینکه هنوز در آموزش معماری چشممان به «غرب» است و در این حوزه از بساز و بفروشها ضربه خوردهایم، به تشریح چرایی وضعیت وخیم معماری و نمای خانهها در شهرها و فراموشی معماری ایرانی ـ اسلامی گفت. ۱. «هویت معماری به شهرها باز میگردد».

در سالهای قبل یکی از آفت های طراحی نمای ساختمان مسکونی در ایران سپردن این امر مهم به افرادی غیرکارشناس و با دانش تجربی معماری و یا افرادی مانند مجزی نمای ساختمان بود که در حال حاضر با توجه به نیاز به کسب تاییده نمای ساختمان های مسکونی از طرف شهرداری ها کمتر شده اما متاسفانه همچنان ادامه دارد. اسلامی ندارند. قادر احمدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا افزود: متأسفانه وضعیت ساخت وساز ها در ارومیه به گونهای است که هیچ سنخیتی با سبک معماری ایرانی و اسلامی نداشته و با این سبک فاصله دارند. طراحی نمای ساختمان به دو سبک مدرن و کلاسیک تقسیم بندی میشود.

دلیل دیگری که از این سبک برای طراحی نمای ساختمان مسکونی استفاده می شود، متمایز بودن آن در بافت شهری مسکونی است که برای بعضی از مردم حس خاص بودن را القا می کند. روش دیگر استفاده از چراغ های ال ای دی زمین با پرتاب نور بالا است که در این طراحی چراغ ها روی سطح کف قرار داده می شوند و نور آنها از پایین به بالا تابیده می شود. به شکل زیر توجه کنید که نورپردازی نما به گونه ای انجام شده است که از وال واشر یا پروژکتورهای واید استفاده شده و زاویه تابش نور پهن است.

دیدگاهتان را بنویسید