نمای ساختمان – آگرین چوب

به هر حال ممکن است قسمتی از نما به هر علت خراب شود یا حتی بریزد، باید دقت کرد که نمای ملک بعد از ریزش به چه صورت قابل تعمیر است. در ارتباط با قیمت انواع نمای ساختمان سرامیک بعد از سیمان کم هزینهترین است و از متری 60 هزار تومان در بازار موجود است. نمای این نقشه ساختمان ویلایی تلفیقی از سنگ و آجر است.

در این سبک مصالح به کار رفته معمولا یک یا دو مصالح بوده و بسیار به ندرت تعداد مصالح بیشتر از دو نوع می شود. این گونه نماها بخاطر معماری تقریبا پیچیده و مصالح ساختمانی گران قیمت مانند سنگ های طبیعی مرمر، گرانیت و ترواورتن به گونه ایی در تصور عموم مخصوص ساختمان های لوکس و طبقه مرفه جامعه است در صورتی که این گونه طرح ها در بسیاری از ساختمان ها و آپارتمان های امروزی کم و بیش استفاده می شود. 2-طراحی داخلی که شامل نمای داخلی طبقات، متریال تشکیل دهنده آن و چینش این المان ها در کنار یکدیگر است.

کیفیت و جنس متریال مورد استفاده در نما می تواند تا حد زیادی بر زیبایی آن تاثیر بگذارد. گنبدکاووس گذشتهای به بلندای چند هزار سال و تاریخی مملو از فراز و فرودهای گوناگون دارد که خرابه شهر جرجان، شاهد آشکار بر این تاریخ است. و معمولا نماده های کسب و کار با متریال های بسیار متنوعی بر روی نما اجرا می شوند. متریال مختلفی در بازار وجود دارد که با توجه به بودجه و سایر عوامل مانند سلیقه کارفرما و همچنین شرایط آب و هوایی انتخاب می شوند.

مهندس طراح با توجه به سلیقه کارفرما می تواند در طراحی نقشه در جبهه نما، از تکنیک های مانند؛ شکستگی، تورفتگی و برآمدگی استفاده کند. البته با ورود به دوره سبک مدرن، نما های سنگی نیز دچار تحول شدند و در طرح های مختلف می توان از نمای سنگ بهره برد. این چراغ ها می توانند نورهای رنگی داشته باشند البته باید توجه کرد که استفاده از رنگ های مختلف زیبایی بصری را از بین نبرد. معماری مدرن یک سبک جهانی است که با توجه به انقلاب صنعتی و افزایش سرعت ساخت و ساز به وجود آمد و طرفداران زیادی در طی سال های متمادی پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید