نمای ساختمان با بیش از 1000 نمونه طراحی خاص + نکات اجرایی

«انتظار داشتم حداقل یک بند از مطالبی که درباره تاریخ معماری و هویت بناهای این شهر خوانده بودم در محل اقامتم وجود داشته باشد تا بتوانم یک عکس سلفی بگیرم، برای دوستانم بفرستم و بنویسم من تبریز هستم.» او این حسرت را با خبرنگار مهر درمیان میگذارد. خبرگزاری مهر، گروه استانها – بهنام عبداللهی: Paul Pierre یک گردشگر فرانسوی است که در ادامه سفرهایش به شهرهای بزرگ ایران، حالا به تبریز رسیده است. آن چه که در این مطلب به بیان آن پرداختیم، معرفی انواع نمای ساختمان در طراحی نما ساختمان می باشد.

اقتصادآنلاین – فائزه مومنی؛ مهدی صالحی مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه بحث ساماندهی نمای ساختمانها بارها در صحن شورای شهر و شهرداری مطرح شده اما در نهایت به نتیجه مطلوبی منتج نشده است به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: پیش از مصوبه بهمنماه 97 شورای شهر تهران، رسیدگی به این موضوع به صورت بخشنامه داخلی معاونت شهرسازی و معماری بود اما از سال 98 به استناد مصوبه 97 اجرا شده است. یکی از راهکارهای مهم برای طراحی نما، دیدن تصاویر نما در حالات مختلف (شب، روز، غروب، طلوع و هوای ابری) است.

محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در نشست فصلی کمیته های نمای مناطق که عصر امروز برگزار شد با بیان اینکه موضوع نما، در ساختمان مساله ای است که از چهار جهت اهمیت دارد اظهار داشت: نخست از منظر زیبایی ساختمان و منظر آن، که کارکرد اصلی نمای ساختمان است، دوم از نظر هارمونی و فضای معماری شهر، سوم از جهت کارکرد رفاهی و داخلی ان درساختمان وچهارم از نظر ایمنی، استحکام و استانداردهای شهری.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی عصر امروز در نخستین نشست فصلی کمیتههای نمای مناطق با بیان اینکه موضوع نما در ساختمانها مسئلهای مهم است که از ابعاد مختلف دارای اهمیت است ، گفت: نما هم از نظر زیبایی ساختمان، از نظر هارمونی و فضای معماری شهر، کارکرد رفاهی و داخلی آن در ساختمان و هم از نظر استحکام و استانداردهای شهری بسیار اهمیت دارد. وی اظهار داشت: نخست از منظر زیبایی ساختمان و منظر آن، که کارکرد اصلی نمای ساختمان است، دوم از نظر هارمونی و فضای معماری شهر، سوم از جهت کارکرد رفاهی و داخلی آن در ساختمان وچهارم از نظر ایمنی، استحکام و استانداردهای شهری.

دیدگاهتان را بنویسید