نمای ساختمان – نما رومی – نمای آجری – نقاشی نمای ساختمان

البته به این سبک از نما در کشورمان انتقادهای زیادی وارد شده است که به دلیل الگوبرداری ناشیانه از معماری یونان باستان و دوره ی نئوکلاسیک است زیرا در طراحی این سبک فقط از مصالح مشابه معماری رومی استفاده می شود و از قانون ها و قواعد این سبک پیروی نشده است.

ترکیب چوب با سایر متریال ها نظیر فلز و شیشه زیبایی نما را دوچندان می کند و آن را خاص تر جلوه می دهد. متاسفانه تمیز نکردن دیوارهایی که در ساختمان های بلند کثیف می شوند، جلوه خوبی برای شهر به ارمغان نمی آورد و به همین علت است نماهای مدرن مثل نمای اچ پی ال بدون نیاز به تمیزکاری و ضد آب ساخته شده است.

یعنی به اندازهای که نیاز است تا مشتری بنشیند و راحت قهوهاش را بخورد. مدتی تعطیل بودیم و مدتی هم قهوه را دم در دست مشتری میدادیم که باعث شده بود کارمان کمرونق شود. درباره چای ماسالا هم بعضیها آن را با شیر پرچرب میجوشانند و ۳ شیره (شیرهانگور، انجیر و انگور) قاطیاش میکنند. آقا حجت درباره این قهوه عربی توضیح میدهد: ۲ نوع نسکافه آماده داریم. البته این مغازه به قهوه دله (عربی) و چای ماسالا هم معروف است. آخر خود قهوه طبعش سرد است و به همه نمیافتد، نوشیدنی نهایی میشود قهوه دله که مشتری خاص خودش را دارد.

گلد و کلاسیک. عدهای همینها را میریزند توی آب جوش و میخورند، اما بعضی کافهها هم اینها را میجوشانند، زنجبیل و هل و دارچین هم قاطی میکنند تا طبع نوشیدنی نهایی گرم شود. این شغل راسته بازار یا محل معروفی برای پاتوق ندارد، اما به نظر حجت باز هم در بالاشهر مشتری بیشتر است و راحت به قهوه پول میدهند. شاید اصلیترین ویژگی آن هم بالابردن تمرکز و سطح هوشیاری است.

دیدگاهتان را بنویسید