نمای ساختمان و اهمیت آن

امروزه تکنولوژی جدید مصالح نوینی از قبیل ترموود ، کامپوزیت، سوییس پرل یا گاما استون را در اختیار طراحان و سازندگان قرار داده است. استفاده از این گونه افراد به شما امکان می دهد که از طراحی زیبا و مشاوره آنها استفاده نموده و از پرداخت هزینه های اضافی توسط شما جلوگیری می شود گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی الهه پودینه به عنوان یک شرکت طراحی نمای ساختمان با اعتبار و سابقه کار بالا آماده ارائه مشاوره رایگان به کارفرمایان و سازندگان می باشد. در پروسه طراحی نما و انتخاب سبک و متریال باید سازه و کاربری ساختمان در نظر گرفته شود.

نمای مدرن بر اساس آخرین پیشرفت ها که با متریال های به روز و متنوعی انجام می گیرد جای خود را در طراحی نما باز کرده است. ورقه های آلومینیومی امکان فرم دهی دارندد و تنوع بیشتری در نماسازی ایجاد می کنند (تصویر ۷). یکی از اصول مهم در طراحی نمای بیرونی ساختمان هایی که به منظور استفاده تجاری یا اداری ساخته می شوند، نحوه انتخاب مصالح مورد نیاز است که باید با ماهیت ساختمان تناسب و هماهنگی داشته باشد.

به علت بلند مرتبه بودن این گونه از ساختمان ها باید در طراحی نما آنها ایده هایی بکر و تازه داشت تا در طولانی مدت چشم را خسته نکند. استفاده از سبک های کلاسیک، مدرن و سنتی ایرانی می تواند یکی از معیارهای طراحی نما باشد. در طراحی نمای ویلا یا طراحی نمای ساختمان یک طبقه از ترکیب دو یا چند رنگ، طرح و مصالح مختلف استفاده می شود.

برخلاف طراحی نمای کلاسیک در نمای مدرن ساختمان تزئینات حذف شده و عناصر به کار رفته شکل ساده تری دارند. نوع کاربری ساختمان در طراحی نما به شیوه مدرن بسیار تاثیر گذار است. که در طی این عملیات نیروهای متخصص و کارآمد شرکت در بخش ارتفاعات ساختمان بدون داربست با تجهیزات و طناب محکم کار پیچ و رولپلاک (محکم کردن سنگ نماها)را با کمترین هزینه ممکن به نسبت داربست و بهترین کیفیت با سرعت قابل ملاحظه ای انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید