نمای ساختمان چیست؟

او درباره نما و معماری برخی از برج های بلند در شمال تهران می گوید: «برحسب تجربیاتی که طی چند سال اخیر از ساخت ساختمان در شمال تهران کسب کرده ام در محدوده شمیران باید پروژه ها را به گونه ای بسازیم که با موقعیت جغرافیایی منطقه همسو باشد. در این نوع نما از سنگهای تراورتن، مرمر، گرانیت و برخی مواقع هم از سیمان سفید استفاده میشود.

در سال های 40 و 50 هجری اوج شفاف کردن نمای جنوبی خانه ها بود و پنجره های شیشه ای سراسر نمای رو به حیاط را پوشاند اما در سال های اخیر به خاطر توجه به مسائل اقلیمی و از مد افتادن آنها پنجره ها دوباره کوچک شدند و به تعادل نسبی نزدیک شدند. در این طبقه انواع مختلفی از نما را می یابیم که بسته به نیاز عایق بندی حرارتی، ممکن است دارای بار یا خود پشتیبانی باشند و ممکن است دارای یک اتاق هوا باشند. طراحی و اجرای نمای ساختمان بر اساس متریال و نوع طراحی در دسته های مختلفی تقسیم می شود.

نکته دیگری که از اهمیت زیادی برخوردار است این است که شما باید در مورد سبک های مختلفی که برای نمای ساختمان خود مد نظر دارید، اطلاعات کافی کسب کنید و به دقت آن را مورد مطالعه قرار دهید. به محض ثبت درخواست شما برای طراحی و نماکاری ساختمان از طریق فرم سفارش، ما بهترین متخصصان فعال در شهرتان را به شما معرفی میکنیم.

اولین مرحله در اجرای نما طراحی نما ساختمان توسط طراح می باشد که یکی از حساس ترین مراحل اجرای نما، طراحی نما ساختمان است. آخرین بخش از مراحل اجرای نمای ساختمان که باز هم توسط پیمانکار نما انجام می شود مربوط به اتصال مصالح مورد استفاده به بستر صاف حاصل از مرحله قبل است. مصالح متفاوتی در ساخت نمای ساختمان کاربرد دارند که سنگ ساختمانی از محبوب ترین انواع آن است. مهندس معمار طبق تجربیات خود و باتوجه به سلیقه صاحب ملک و هزینه مصرفی آن برای اجرای نما شروه به طراحی مناسب نما برای اجرای نما ساختمان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید